آخرین مقالات

محصولات پرفروش

راهنمای خرید فن کویل سقفی توکار

انتخاب فن کویل سقفی توکار به دلیل ویژگی های خاصی که این دستگاه تهویه مطبوع دارد، بسیار رایج است. فن کویل ها در انواع مختلفی تولید می شوند که در شکل، ظرفیت هوادهی، محل نصب و دیگر ویژگی ها با هم تفاوت دارند. هر دستگاه مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد و برای کاربری خاصی گزینه ای ایده آل محسوب می شود. انواع فن کویل سقفی توکار، زمینی، دیواری، کانالی و کاستی را می توان در این دسته بندی جای داد. در این مطلب قصد داریم راهنمای انتخاب فن کویل سقفی توکار را ارائه کنیم تا در این بازار متنوع، دچار اشتباه نشوید و گزینه ای مناسب را برای خود خریداری کنید. با مطالعه این مطلب خواهید دانست که آیا خرید فن کویل سقفی توکار برای کاربری و بنای شما مناسب است یا خیر؟ و اگر این نوع از فن کویل گزینه خوبی است، در زمان خرید باید به چه مسائلی توجه کرد؟

کاربرد فن کویل سقفی توکار

کاربرد فن کویل توکار سقفی کجاست؟

فن کویل واحد توزیع کننده هوا به محیط مورد نظر است که با اتصال به چیلر، مینی چیلر، بویلر یا دیگ می تواند سرما و گرما را به فضا وارد کند. این دستگاه همان طور که از نامش پیداست، در سقف و به شکل توکار نصب می شود. منظور از توکار بودن این دستگاه، نصب در سقف کاذب است و به این شیوه این فن کویل ها هیچ بخشی از فضای داخلی محیط شما را اشغال نمی کند و زیبایی بصری ساختمان را تحت تاثیر قرار نمی دهد. به همین دلیل کاربرد فن کویل سقفی توکار در مکان هایی که فضای داخلی کوچک بوده و تمایل به دیده نشدن دستگاه تهویه مطبوع در فضای داخلی بالاست، گزینه مناسبی می باشد. امروزه در اکثر کاربری های مسکونی، اداری، تجاری و محیط های بزرگ و کوچک، انتخاب فن کویل سقفی توکار، به گزینه اول بسیاری از کارفرمایان تبدیل شده است. در ادامه با مهم ترین فاکتورهایی که به عنوان راهنمای خرید فن کویل سقفی توکار مطرحند، آشنا خواهید شد.

نکات انتخاب فن کویل سقفی توکار

انتخاب و خرید فن کویل سقفی توکار باید با در نظر گرفتن فاکتورهای تخصصی صورت گیرد تا رضایت از تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی این دستگاه حاصل شود. در ادامه این مطلب به بررسی مهم ترین فاکتورهایی که در خرید این دستگاه باید به آن توجه شود، پرداخته شده است.

تعیین ظرفیت فن کویل

فن کویل سقفی توکار با در نظر گرفتن ظرفیت آن خریداری می شود. هر دستگاه فن کویل دارای یک ظرفیت هوادهی است که با CFM شناخته می شود. این شاخص باید با در نظر گرفتن متراژ بنا، ارتفاع سقف و دیگر موارد تخصصی تعیین شود و برای این منظور می توان از نرم افزارهای خاصی بهره گرفت. هر چند که متخصصان می توانند به صورت سرانگشتی و تقریبی، ظرفیت دستگاه فن کویل را مشخص کنند و برآوردی از هزینه های کلی تهویه مطبوع ساختمان داشته باشند. تعیین ظرفیت فن کویل باید به درستی و با در نظر گرفتن همه فاکتورهای دخیل در این مساله صورت گیرد. در غیر این صورت دستگاه نمی تواند به خوبی پاسخ گوی نیاز کاربران باشد. بالاتر بودن ظرفیت فن کویل سقفی توکار، سبب هدر رفتن انرژی زیادی خواهد شد و با توجه به بزرگی ابعاد دستگاه، فضای بیش تری در سقف کاذب اشغال خواهد کرد. از سویی کمتر بودن ظرفیت آن می تواند فشار بیش از اندازه ای را به دستگاه وارد کند که سبب خرابی زودرس آن خواهد شد و نیز عملکرد دستگاه را با افت شدید مواجه خواهد کرد، به نحوی که کاربر از کیفیت تهویه مطبوع رضایت نخواهد داشت. بنابراین در خرید فن کویل سقفی توکار، به تعیین ظرفیت درست آن توجه ویژه ای کنید.

ظرفیت فن کویل سقفی توکار

دولوله ای یا چهار لوله ای بودن

دستگاه فن کویل سقفی توکار می تواند در دو نوع 2 لوله ای یا 4 لوله ای تهیه شود. تفاوت این دو دستگاه در امکان سرمایش و گرمایش همزمان فن کویل است. انواع دولوله ای به طور کلی دارای یک لوله برای رفت و لوله ای برای برگشت می باشند و تنها امکان سرمایش یا گرمایش در واحد ها را خواهند داشت. اما در انواع 4 لوله ای، می توان در یک واحد سرمایش و در واحد دیگری گرمایش را تامین نمود. این مساله در برخی کاربری ها نظیر محیط های درمانی به شدت کاربردی است و البته در قیمت دستگاه نیز تاثیر خواهد داشت. کارفرمایان باید با در نظر گرفتن نیاز مصرف کننده، از بین این دو نوع فن کویل سقفی توکار، گزینه مناسب را انتخاب کنند.

مصرف انرژی دستگاه

برق مصرفی دستگاه باید به گونه ای باشد که استفاده از آن در فصل گرما و سرما توجیه اقتصادی داشته باشد. استفاده از دستگاه هایی که متناسب با ظرفیت ساختمان ما نیستند، می تواند هزینه مصرف برق فن کویل را به شدت افزایش داده و راندمان را نیز کاهش دهد. از سویی باید از کیفیت بالای الکتروموتور و فن دستگاه، که اصلی ترین بخش های مصرف کننده برق این تجهیز سرمایشی و گرمایشی می باشند، اطمینان حاصل کرد. با انتخاب دستگاهی با کیفیت و در ظرفیت مناسب، می توان هزینه های برق مصرفی فن کویل سقفی توکار را کاهش داد.

برند فن کویل سقفی توکار

بهترین فن کویل سقفی توکار را با در نظر گرفتن کیفیت دستگاه، جنس بدنه، فیلتر به کار برده شده، فن و الکتروموتور شناسایی می کنند. برند فن کویل سقفی توکار و شرکتی که آن را تولید کرده، در زمان خرید باید مورد توجه قرار گیرد تا از تهیه دستگاه های بی کیفیت به دور باشید. هرچه دستگاه از کیفیت بالاتری بهره ببرد، نیاز به تعمیرات کمتری خواهد داشت و مدت زمان بیش تری عمر خواهد کرد. در بین برندهای فن کویل که در حال حاضر در کشور ما موجود می باشند، فن کویل سقفی توکار میدیا چین و نیز کریر آمریکا گزینه های ایده آلی برای تهیه می باشند. دستگاه های نام برده را باید در دسته بهترین فن کویل های سقفی توکار خارجی نام برد و در بین دستگاه های تولید داخل، فن کویل های تاپ تهویه، گزینه های مناسبی می باشند.

خدمات پس از فروش دستگاه

دستگاه های تهویه مطبوع باید با خدمات پس از فروش معتبر به دست مصرف کننده برسند. این خدمات هزینه های پس از نصب دستگاه را برای مصرف کننده کاهش داده و نشان گر کیفیت بالای فن کویل است. شرکت هایی که کلیه قطعات دستگاه های تهویه مطبوع آنها در صورت خرابی و نیاز به تعویض، در دسترس هستند، گزینه های مناسبی می باشند که زمینه ساز آسایش مصرف کننده هستند. در دسترس بودن تکنسین های حرفه ای دستگاه، بهره مندی فن کویل از گارانتی و نیز موجود بودن کلیه قطعات تعویضی آن در کشور به عنوان نکته ای مهم در راهنمای انتخاب فن کویل سقفی توکار مطرح می شود.

بررسی گارانتی فن کویل سقفی توکار

قیمت دستگاه

قیمت فن کویل از دیگر مواردی است که در زمان خرید باید به آن توجه کرد. قیمت فن کویل سقفی توکار به فاکتورهایی بستگی دارد که خریدار باید از آنها مطلع باشد. تعدادی از این فاکتورها عبارتند از:

 • ظرفیت هوادهی (CFM)
 • کیفیت دستگاه
 • دولوله ای یا چهار لوله ای بودن فن کویل
 • جنس بدنه و ابعاد
 • شرکت تولید کننده (داخلی یا خارجی بودن آن)
 • جنس فیلترها

با در نظر گرفتن همه این عوامل، قیمت دستگاه فن کویل تعیین می شود. خریداران باید در زمان تهیه این دستگاه، کلیه این فاکتورها را در نظر گرفته و دستگاهی را تهیه کنند که از نظر قیمت و کیفیت مناسب و به صرفه باشند. قیمت فن کویل سقفی توکار در شرکت تاپ تهویه با توجه به تولید کننده و وارد کننده بودن این مرکز، رقابتی و مناسب بوده و این مورد از مزیت های خرید از این مرکز می باشد. از سویی امکان خرید قسطی فن کویل نیز در این شرکت فراهم آمده و کلیه کاربران می توانند دستگاه فن کویل مدیا، کریر و برند تاپ تهویه را به صورت اقساطی از این شرکت تهیه کنند. برای اطلاعات بیش تر می توانید با بخش بازرگانی گروه صنعت تاپ تهویه در تماس باشید. 02188252897

در این جدول می توانید با مهم ترین فاکتورهای انتخاب فن کویل سقفی توکار آشنا شوید.

فاکتورهای انتخاب فن کویل سقفی توکار جزئیات
ظرفیت دستگاه تعیین ظرفیت هوادهی فن کویل با در نظر گرفتن مساحت بنا، ارتفاع سقف، شرایط اقیلمی و موارد دیگر صورت می گیرد و مهم ترین نکته در انتخاب فن کویل است.
دولوله ای یا چهار لوله ای بودن با در نظر گرفتن نیاز کاربران به سرمایش و گرمایش، باید یکی از انواع دو لوله ای (گرمایش یا سرمایش) یا چهار لوله ای (گرمایش و سرمایش همزمان) را انتخاب نمود.
میزان مصرف برق میزان مصرف انرژی دستگاه که به فن و الکتروموتور آن مربوط می شود، باید در زمان خرید بررسی شده تا از وارد شدن هزینه های اضافی به کاربران پیش گیری شود.
برند فن کویل با کیفیت و مطرح بودن شرکت تولید کننده دستگاه فن کویل از مهم ترین مواردی است که در انتخاب آن تاثیر می گذارد.
خدمات پس از فروش بررسی خدمات پس از فروش ارائه شده توسط شرکت و گارانتی شدن دستگاه از موارد مهم در خرید فن کویل سقفی توکار است.
قیمت دستگاه فن کویل مناسب بودن قیمت فن کویل سقفی توکار با در نظر گرفتن همه موارد نام برده شده و امکان پرداخت قسطی از دیگر موارد مهم در خرید دستگاه است.

فن کویل سقفی توکار مناسب چه ساختمان هایی است؟

راهنمای خرید فن کویل سقفی توکار باید به معرفی مراکز و ساختمان هایی بپردازد که امکان استفاده از این دستگاه در آن وجود داشته باشد. امکان نصب و استفاده از این نوع دستگاه تهویه مطبوع در ساختمان هایی است که بتوان در آنها سقف کاذب نصب نمود. به این ترتیب باید ارتفاع سقف به قدری باشد که دستگاه با ابعاد خریداری شده در آن جای گیرد.

صدای تولید شده توسط این دستگاه بسیار کم است و می توان آن را بی صداترین فن کویل دانست. به همین دلیل می توان آن را بهترین گزینه برای کاربری هایی دانست که به سروصدا حساس بوده و نیاز به سکوت و آرامش در آنها مطرح است. دلیل استفاده از فن کویل سقفی توکار در بسیاری از منازل مسکونی را باید همین موضوع دانست.

ارزان تر بودن فن کویل سقفی توکار به نسبت دیگر مدل ها در ظرفیت برابر، دلیلی است که از این دستگاه در بسیاری از ساختمان ها استفاده می شود. اگر هزینه های پرداختی برای دستگاه تهویه مطبوع، برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است، این دستگاه در اولویت تهیه قرار می گیرد.

کاربری هایی که به زیبایی بصری محیط داخلی ساختمان خود اهمیت زیادی می دهند، فن کویل سقفی توکار را به دیگر انواع این دستگاه ترجیح می دهند. زیرا نصب فن کویل سقفی توکار به شیوه ای است که فضای داخلی ساختمان را اشغال نمی کند و دید بصری نخواهد داشت.

بهترین ساختمان برای فن کویل سقفی توکار

نتیجه آنکه

راهنمای انتخاب فن کویل سقفی توکار با در نظر گرفتن نیاز شما از تهویه مطبوع، بودجه مد نظر و کیفیت دستگاه، در این مطلب مورد بررسی قرار گرفت. با مطالعه فاکتورهایی که مطرح شد، می توان از کارا بودن این دستگاه برای کاربری شما و نیز موارد مهم در زمان خرید آگاه شد. به این ترتیب می توان اطمینان داشت که دستگاهی مناسب و با کیفیت بالا را به قیمت مناسب تهیه کرده اید. در نظر گرفتن گارانتی دستگاه، از مهم ترین مواردی است که باید در زمان خرید به آن توجه کنید تا پس از تهیه و استفاده دچار مشکل نشوید. کیفیت، قیمت و مشخصات فنی دستگاه را در زمان خرید مد نظر قرار داده و در صورتی که در این حوزه، اطلاعات کافی ندارید، می توانید از متخصصان آموزش دیده مشورت بخواهید. گروه صنعت تاپ تهویه با بهره گیری از کارشناسان حرفه ای در این زمینه، می تواند مشاوره های رایگان محصولی را در اختیار شما بگذارد.

سوالات متداول

راهنمای انتخاب فن کویل سقفی توکار شامل چیست؟

انتخاب مناسب ترین فن کویل سقفی توکار باید با در نظر گرفتن ظرفیت هوادهی، کیفیت، برند تولید کننده، دولوله ای یا چهار لوله ای بودن، بهره مندی از خدمات پس از فروش و میزان مصرف برق دستگاه صورت گیرد.

بهترین فن کویل های سقفی توکار خارجی کدام است؟

فن کویل سقفی توکار میدیا به عنوان یکی از بهترین گزینه های مطرح در بازار جهانی است که در کشور ما نیز توسط گروه صنعت تاپ تهویه وارد می شود.

فن کویل سقفی توکار مناسب چه ساختمان هایی است؟

کلیه اماکنی که امکان نصب سقف کاذب در آنها وجود داشته باشد، می توانند از این دستگاه استفاده کنند. هم چنین مکان هایی با نیاز به سکوت و فضای کوچک برای نصب دستگاه های تهویه مطبوع از گزینه های مناسب برای تهیه فن کویل سقفی توکار می باشند.

 

راهنمای خرید فن کویل سقفی توکار
توسط تاریخ انتشار : 2022-11-052 دیدگاه
2 دیدگاه
 1. طاهریان 2022-11-07 - 16:03 - پاسخ

  برای کاربری اداری فن‌کویل سقفی توکار دولوله ای پاسخگو هستش؟

  • تاپ تهویه 2022-11-08 - 08:03 - پاسخ

   سلام. اگر نیاز به سرمایش و گرمایش همزمان در واحدها وجود نداشته باشد، فن کویل دولوله ای گزینه مناسبی است.

ثبت ديدگاه

جهت مشاوره تخصصی و استعلام قیمت محصولات تماس بگیرید.