آخرین مقالات

محصولات پرفروش

ظرفیت های روف تاپ پکیج و عملکرد آن

ظرفیت های روفتاپ پکیج به عنوان یک دستگاه سرمایشی و گرمایشی یکپارچه، متغیر است، زیرا نیاز به تهویه مطبوع در هر مکان با جای دیگر متفاوت است و ظرفیت های گوناگونی برای پاسخ گویی به  این نیاز، لازم خواهد بود. با علم به این موضوع که دستگاه روف تاپ پکیج یا همان پکیج پشت بامی، به منظور تهویه مطبوع در محیط های بزرگ و فیلتر کردن هوا به نحوی که از آلاینده ها، گرد و غبار، عوامل بیماری زا و … عاری شود، مورد استفاده قرار می گیرد، می توان تا حدی به ظرفیت های آن پی برد. با این حال در این مطلب به طور خاص به بررسی ظرفیت های روف تاپ پکیج و عملکرد آن پرداخته ایم تا به بهترین شکل با کاربرد این دستگاه آشنا شوید.

ظرفیت دستگاه روف تاپ پکیج

عملکرد روفتاپ پکیج

پکیج روفتاپ دستگاهی ترکیبی است که از مجموع چیلر هواخنک و هواساز تشکیل شده است. علت نام گذاری آن به عنوان پکیج نیز قرارگیری این دو دستگاه در یک پکیج می باشد. تهویه مطبوع سرمایشی به همراه فیلتر کردن هوا از وظایفی است که روف تاپ پکیج به عهده دارد. این دستگاه می تواند برای گرمایش نیز مورد استفاده قرار گیرد که در این صورت به جای چیلر باید از بویلر یا پکیج استفاده شود. عملکرد روفتاپ پکیج در بخش تولید برودت، مشابه چیلر تراکمی هواخنک می باشد و از ترکیب کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور تشکیل شده است. هوای خنک تولید شده در این بخش، وارد قسمت هواساز دستگاه شده و توسط فیلترهایی که در آن تعبیه شده است، تصفیه می شود. در ادامه بررسی عملکرد روف تاپ پکیج باید گفت که این هوای مطبوع، از طریق کانال کشی های صورت گرفته به محیط وارد می شود.

عملکرد روف تاپ پکیج در سوله ها

ظرفیت های روف تاپ پکیج چقدر است؟

ظرفیت روف تاپ پکیج با توجه به هدف استفاده از آن متغیر است. همان طور که اشاره شد، روف تاپ ها  دارای سیستم کانال کشی هستند و امکان تنظیم دما در هر واحد به طور جداگانه وجود نخواهد داشت. همین ویژگی سبب شده تا از این دستگاه در فضاهای بزرگ نظیر سالن های ورزشی، سوله ها، مساجد، انبارها، کارگاه ها و … استفاده شود. در این فضاها نیاز به تغییر دما وجود ندارد و کلیه بخش ها با یک دما و شرایط تهویه ثابت فعالیت می کنند. به همین دلیل ظرفیت های روفتاپ پکیج معمولا برای پاسخ گویی به نیازهای تهویه مطبوع در چنین فضاهای بزرگ و یکپارچه ای طراحی می شود. غالبا ظرفیت این دستگاه ها را در حدود 5 تا 30 تن نامی در نظر می گیرند و این ظرفیت مربوط به کمپرسور دستگاه چیلر می باشد. اگرچه ظرفیت های بالاتری هم از روف تاپ پکیج ها موجود است، اما اکثر دستگاه ها در ظرفیت های نام برده تولید می شوند و ظرفیت های بالاتر به صورت اختصاصی ساخته می شوند.

ظرفیت های روف تاپ پکیج خانگی

روفتاپ پکیج خانگی از دستگاه هایی است که برای تهویه مطبوع به همراه فیلتراسیون حرفه ای هوا در کاربری های مختلف به کار برده می شود. علت نام گذاری آن به روف تاپ پکیج خانگی، استفاده از آن صرفا در محیط خانه نیست و منظور ظرفیت های پایین تر آن می باشد. شرکت های بزرگ تولید کننده روف تاپ نظیر کریر آمریکا، دستگاه های با ظرفیت های گوناگون تولید می کنند که قابلیت استفاده در کاربری های کوچک و بزرگ را داراست. با در نظر گرفتن مساحت فضای تهویه، کاربری آن، ساختار و معماری ساختمان، می توان مناسب ترین دستگاه روف تاپ پکیج را انتخاب کرده و تهیه نمود. در ادامه به معرفی دستگاه های پرفروش در کشور می پردازیم که راندمان بالا و کیفیت مناسبی دارند.

ظرفیت روف تاپ پکیج کریر

شرکت کریر (carrier) آمریکا از مشهور ترین تولید کنندگان دستگاه های تهویه مطبوع است که با دارا بودن قوی ترین استانداردهای در تولیدات خود، محصولاتی مقاوم با راندمان بالا عرضه می کند. روف تاپ پکیج کریر مدل 48A یکی از حرفه ای ترین دستگاه های این حوزه است که در ظرفیت های گوناگون قابل عرضه می باشد. ظرفیت روف تاپ پکیج کریر در این مدل از 20 تا 60 تن نامی است که بر اساس نیاز مصرف کننده در ظرفیت مد نظر تولید می شود. کمپرسور به کار رفته در چیلر این دستگاه از نوع هواخنک بوده و مبرد آن با محیط زیست سازگار می باشد. از این دستگاه با توجه به ظرفیتی که سفارش داده می شود، می توان به عنوان روف تاپ پکیج خانگی و یا دیگر محیط های بزرگ تر استفاده کرد.

ظرفیت روف تاپ پکیج کریر

ظرفیت روف تاپ پکیج مدیا

برند میدیا (midea) بزرگ ترین شرکت تولید کننده دستگاه های تهویه مطبوع در دنیاست که محصولات متنوع و گسترده ای را تولید کرده و به بازار عرضه می کند. روف تاپ پکیج مدیا مدل MRC در ظرفیت های مختلفی تولید شده است و بهترین دستگاه برای استفاده در محیط های حاره ای و مرطوب است. ظرفیت های روف تاپ پکیج مدیا از 6.2 تن تا 30 تن نامی است و می تواند به خوبی پاسخ گوی نیازهای سرمایشی و گرمایشی در انواع کاربری ها در متراژ های مختلف باشد. به عبارتی می توان ظرفیت روف تاپ پکیج خانگی و صنعتی را در این دستگاه مشاهده کرد و برای استفاده در همه محیط ها از آن بهره برد. مبرد R410A این دستگاه با محیط زیست سازگار است و در چیلر آن از کمپرسور رفت و برگشتی بهره گرفته شده است. این کمپرسور حرفه ای، به خوبی می تواند در سخت ترین شرایط آب و هوایی فعالیت کند. برای مشاهده کاتالوگ این دستگاه و اطلاعات دقیق تر در مورد آن به صفحه روف تاپ پکیج مدیا مراجعه کنید.

ظرفیت روف تاپ پکیج مدیا

چگونه از ظرفیت روف تاپ پکیج مطلع شویم؟

برای اطلاع از ظرفیت روفتاپ پکیج، می توانید به کاتالوگ دستگاه مراجعه کرده و به طور دقیق از عدد ظرفیت اسمی آن مطلع شوید. هم چنین قبل از خرید دستگاه و دسترسی به کاتالوگ می توانید با مراکز تخصصی که در زمینه فروش دستگاه های تهویه مطبوع فعالیت می کنند، تماس گرفته و اطلاعات دقیق را جویا شوید. کارشناسان فروش شرکت تاپ تهویه آماده اند تا به صورت رایگان اطلاعات محصولاتی نظیر روف تاپ پکیج، چیلر، هواساز، سیستم وی آر اف و دیگر دستگاه های تهویه مطبوع را در اختیار شما گذاشته و به پرسش های شما در زمینه بهترین گزینه خرید پاسخ دهند. هم چنین محاسبه دقیق ظرفیت روف تاپ پکیج مورد نیاز شما برای بهترین راندمان دستگاه، توسط این کارشناسان و با دریافت اطلاعات محل نصب دستگاه از شما، انجام خواهد شد.

هزینه خرید روفتاپ پکیج

برای خرید روف تاپ پکیج باید به فاکتورهای متعددی توجه شود که قطعا یکی از آنها ظرفیت دستگاه است. با توجه به اینکه ظرفیت های روف تاپ پکیج متغیر است، هزینه خرید آن نیز متفاوت خواهد بود. هم چنین در بررسی قیمت دستگاه باید به عواملی نظیر جنس بدنه، شرکت تولید کننده، نوع کمپرسور و … توجه نمود. برای استعلام هزینه خرید روفتاپ پکیج توصیه می شود که با کارشناسان بازرگانی شرکت تاپ تهویه در تماس باشید و قیمت دقیق را جویا شوید. از مزیت های خرید دستگاه های تهویه مطبوع از گروه صنعت تاپ تهویه، امکان فروش قسطی روف تاپ پکیج می باشد که برای رفاه حال مصرف کنندگان در این مرکز مهیا شده است. دیگر نقطه قوت گروه صنعت تاپ تهویه، تحویل فوری دستگاه به مصرف کننده است که می تواند پاسخ گوی نیاز کاربرانی باشد که در زمانی کوتاه به دستگاه تهویه مطبوع خود نیاز دارند. باید اشاره کرد که تاپ تهویه وارد کننده دستگاه های تهویه مطبوع کریر آمریکا و میدیا چین است و قیمت روف تاپ پکیج و دیگر دستگاه های وارد شده توسط این شرکت، به دلیل حذف واسطه ها، رقابتی و ارزان تر از دیگر مراکز می باشد.

هزینه خرید روف تاپ پکیج

نتیجه آنکه

روفتاپ پکیج از دستگاه های تهویه مطبوع کانالی است که در به شکل ترکیبی از هواساز و چیلر می باشد. این دستگاه در ظرفیت های گوناگون تولید می شود تا بتواند در محیط ها با مساحت و کاربری های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. ظرفیت های روف تاپ پکیج غالبا از 5 تن نامی تا 80 است و بازه پرکاربرد آن 5 تا 30 تن نامی می باشد. بهترین یونیت پشت بامی از برندهای معتبری چون مدیا چین و کریر آمریکا توسط شرکت تاپ تهویه در ظرفیت های گوناگون و با قیمت رقابتی آماده عرضه به مشتریان می باشد. هم چنین امکان خرید روف تاپ پکیج به صورت قسطی و نقد در این مرکز مهیا شده است تا هر مصرف کننده با توجه به شرایط خود، بهترین نحوه خرید را انتخاب کند. تحویل فوری، کیفیت بالای دستگاه، امکان سفارش ظرفیت های مختلف روف تاپ پکیج و … از مهم ترین مزیت های خرید از گروه صنعت تاپ تهویه می باشد

سوالات متداول

ظرفیت های روف تاپ پکیج چقدر است؟

این دستگاه ها را غالبا با کمپرسورهای اسکرال با ظرفیت های از 5 تا 80 تن نامی تولید می کنند که بخش بزرگ مصرف آن به بازه 5 تا 30 تن نامی تعلق دارد.

ظرفیت روف تاپ پکیج خانگی چیست؟

یونیت پشت بامی خانگی با توجه به مساحت بنا، کاربری آن، شرایط آب و هوایی و فاکتورهای تخصصی دیگر، تعیین ظرفیت می شود و معمولا در ظرفیت های پایین به آن روفتاپ پکیج خانگی گفته می شود.

ظرفیت روفتاپ پکیج را از کجا به دست آوریم؟

برای اطلاع از ظرفیت های روف تاپ پکیج تنها کافی است به کاتالوگ دستگاه مراجعه کرده و یا از مشاوران تخصصی این حوزه کمک بخواهید. مشاوران گروه صنعت تاپ تهویه به صورت رایگان شما را در این زمینه یاری خواهند کرد. 02188252897

بررسی ظرفیت های روف تاپ پکیج
توسط تاریخ انتشار : 2022-09-13بدون دیدگاه
ثبت ديدگاه

جهت مشاوره تخصصی و استعلام قیمت محصولات تماس بگیرید.