آخرین مقالات

محصولات پرفروش

چیلر ساختمان چیست؟

چیلر ساختمان نوعی دستگاه تهویه مطبوع است که با استفاده از سیکل تبرید تراکمی یا جذبی، می تواند نسبت به تامین سرما در محیط اقدام کند. چیلر برای منزل مسکونی، یکی از انتخاب های ایده آل برای سرمایش است که نسبت به گزینه های دیگر نظیر کولرهای آبی، خنک کنندگی بسیار بهتری دارد. چیلر خانگی یا ساختمانی می تواند در انواع مختلف تولید شده و با توجه به ساختار ساختمان، شرایط آب و هوایی و نیاز و علاقه کاربر، استفاده شود. اما اینکه چیلر ساختمان چیست و برای منازل مسکونی از کدام یک از مدل های این دستگاه تهویه مطبوع استفاده می شود، در این مطلب بررسی شده است.

چیلر منزل مسکونی چیست؟

انواع چیلر برای ساختمان های مسکونی

خرید چیلر برای خانه با توجه به مدل های مختلفی که این دستگاه دارد، شاید کار ساده ای نباشد. بررسی فنی همه چیلرهای موجود در بازار، سازگاری دستگاه با محیط خانه و اطمینان از راندمان مناسب آن، بررسی بعد گرمایشی دستگاه در کنار سرمایش، هزینه خرید چیلر و دیگر موارد، می تواند کار را برای انتخاب سخت کند. اما زمانی که انواع چیلر برای ساختمان های مسکونی را بشناسید و مزایا و معایب هر را بدانید، به راحتی می توانید گزینه مناسب را برای خود تهیه کنید. در بررسی انواع چیلر باید به دو دسته چیلر های جذبی و تراکمی اشاره کرد. انواع جذبی که از دستگاه های قدیمی در این دسته هستند، برای منازل مسکونی گزینه مناسبی نمی باشند، زیرا فضای زیادی برای نصب نیاز داشته و غالبا در فضاهای بسیار بزرگ نظیر بیمارستان ها از آنها بهره گرفته می شود. با این حال در برخی مجتمع های بسیار بزرگ مسکونی شاهد استفاده از چیلر جذبی می باشیم. نوع دیگر این دستگاه ها، چیلرهای تراکمی هستند که به کمک سیکل تبرید تراکمی، مبردی را خنک کرده و آن را برای کاهش دمای آبی که به منظور سرمایش ساختمان مورد بهره قرار می گیرد، استفاده می کنند. انواع چیلر تراکمی برای ساختمان مسکونی به دو دسته چیلر آب خنک و هواخنک تقسیم می شود. این دو دستگاه از نظر سازوکار تفاوت هایی با یکدیگر دارند که هر یک را برای مکان خاصی مناسب تر ساخته است.

چیلر تراکمی مسکونی

چیلر تراکمی هواخنک با استفاده از جریان هوا و فن های خنک کننده، نسبت به کاهش دمای بخش کندانسور دستگاه اقدام می کند. این در حالی است که چیلرهای آب خنک این کار را به واسطه برج خنک کننده و جریان آب انجام می دهند. بدیهی است که حضور کولینگ تاور در سیستم تهویه مطبوع، راندمان آن را نسبت به مدل های دیگر افزایش می دهد، اما نیاز به فضای بزرگ تری برای نصب داشته و باید هزینه های تعمیر و نگه داری و مصرف آب را نیز به آن اضافه نمود. چیلر مسکونی، می تواند از هر دو دسته و بر اساس نیاز و شرایط محیط انتخاب شود. اما چیلرهای هوایی، به دلیل نصب ساده، ابعاد کوچک تر، هزینه های تعمیر و نگه داری کمتر و عدم نیاز به آب، طرفداران بیش تری دارند.

انواع چیلر تراکمی مسکونی

کاربرد مینی چیلر در منازل مسکونی

مینی چیلر یا چیلر آپارتمانی یکی از انواع چیلرهای هواخنک است که در ظرفیت هایی پایین تر تولید می شود و برای کسانی که به دنبال خرید این دستگاه برای بنای کوچکتری به نسبت برج ها و مجتمع های مسکونی هستند، گزینه ایده آلی است. تولید کنندگان دستگاه های تهویه مطبوع با در نظر گرفتن جامعه مصرف کننده و نیازهای آنها، مینی چیلر هایی را تولید کرده اند که در انواع بنا با کوچک ترین متراژها قابل استفاده بوده و توجیه اقتصادی خواهد داشت. ویلا، خانه های یک و چند طبقه، واحد های اداری و تجاری که به ظرفیت های پایین تری از سرمایش و گرمایش نیاز دارند، می توانند از مصرف کنندگان چیلرهای خانگی باشند. چیلر ساختمان مسکونی از بین مواردی که گفته شد و با در نظر گرفتن فاکتورهای تخصصی، انتخاب خواهد شد.

کاربرد چیلر خانگی در منزل مسکونی

چیلر گرمایش و سرمایش

چیلر برای آپارتمان غالبا به عنوان نوعی وسیله سرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد. اما این دستگاه می تواند گرمایش مطلوبی را هم تولید کرده و در فصول سرد سال بهره برداری شود. چیلر گرمایش و سرمایش، نوع خاصی از این دستگاه ها نیست و تنها به کمک یک منبع تولید گرما نظیر بویلر، کار می کند. کلیه دستگاه های چیلر و مینی چیلر می توانند به صورت سرمایشی و گرمایشی مورد استفاده قرار گیرند و دستگاه های جانبی آنهاست که سبب تعیین کارکردشان می شود. قیمت چیلر گرمایشی و سرمایشی با توجه به نوع دستگاه، ظرفیت و برند تولید کننده تعیین می شود و کافی است برای استعلام دقیق قیمت ها، با بخش فروش شرکت تاپ تهویه تماس حاصل کنید.

مزایای خرید چیلر ساختمانی

مزایای استفاده از سیستم چیلر خانگی را باید در راندمان بالای دستگاه و عمر طولانی آن جست و جو کرد. با خرید مینی چیلر و یا دیگر دستگاه های چیلر برای منزل مسکونی، از مزیت های زیر بهره مند خواهید شد.

1- صرفه جویی در مصرف انرژی: دستگاه های مینی چیلر مصرف آب ندارند، زیرا از نوع هواخنک می باشند. از سویی به دلیل تولید در ظرفیت های پایین تر، سبب کاهش هزینه های برق مصرفی خواهند شد.

بی نیازی از دستگاه های دیگر: چیلر گرمایش و سرمایش، شرایطی را فراهم می کند که به دیگر دستگاه های تهویه مطبوع نیازی نداشته باشید و تنها با خرید این دستگاه، کلیه نیازهای دمایی خود را تامین سازید.

2- امکان کنترل دما در بخش های مختلف: در صورتی که از دستگاه های فن کویل مجزا در بخش های مختلف خانه استفاده کنید، می توانید دمای هر واحد را به طور مستقل کنترل کرده و آسایش حرارتی ایده آل تری را تجربه کنید.

3- مناسب برای همه شرایط آب و هوایی: چیلر تراکمی هواخنک برای همه شرایط آب و هوایی از مرطوب تا خشک مناسب می باشد و با توجه به هواخنک بودن مینی چیلر ها، می توان از این دستگاه های خانگی تهویه مطبوع در هر مکانی بهره گرفت.

4- نصب و نگه داری آسان: چیلر آپارتمانی ابعاد و اندازه کوچکی دارد، به سادگی در هر فضایی از جمله پشت بام ها قابل نصب می باشد، تعمیر و نگه داری آن هزینه کمی داشته و تنها با سرویس های دوره ای می توان برای مدت زمان طولانی از آن بهره گرفت.

تعمیر و نگه داری ساده چیلر خانگی

مزیت های چیلر خانگی جزئیات
مصرف انرژی چیلرهای خانگی با کندانسور هواخنک می توانند بدون نیاز به مصرف آب(برخلاف چیلر آبی) سرمایش و گرمایش را ایجاد کنند و اگر از شرکت های معتبر تهیه شده باشند، با دارا بودن کمپرسورهای قدرتمند، باعث صرفه جویی در مصرف انرژی به ویژه در طول زمان خواهند شد.
مستقل بودن دستگاه سرمایش و گرمایش به کمک دستگاه چیلر آپارتمانی محقق می شود و نیاز به دستگاه مکمل وجود ندارد.
کنترل مستقل دما در صورت نصب فن کویل در بخش های مختلف، می توان دمای هر واحد را به صورت مستقل کنترل کرد.
قابل استفاده در همه شرایط آب و هوایی از مینی چیلرها می توان در انواع شرایط آب و هوایی و کاربری های گوناگون استفاده کرد.

معایب چیلر خانگی

چیلر خانگی دستگاهی است که می تواند نیازهای برودتی کاربری ها در سطح خرد را تامین سازد. به همین دلیل در ساختمان هایی که به دستگاه های بسیار بزرگ نیاز است، نمی توان از چیلرهای خانگی استفاده کرد. اگرچه این مساله به ظرفیت دستگاه باز می گردد و شاید نتوان آن را در دسته معایب چیلر خانگی برشمرد، اما برای کاربرانی که به دلیل مزیت های این دستگاه به دنبال خرید چیلر خانگی هستند، اما به ظرفیت های برودتی بالا نیاز دارند، مناسب نمی باشد.

مصرف برق چیلر خانگی به نسبت چیلرهای مرکزی، بالاتر است. اگر از این دستگاه در یک واحد به طور مستقل استفاده شود، کل هزینه های برق مصرفی متوجه واحد استفاده کننده خواهد بود. این در حالی است که در چیلرهای مرکزی، این هزینه بین تمام واحدها توزیع می شود و طبیعتا هزینه های برق مصرفی آن پایین تر خواهد بود.

هزینه چیلرهای خانگی

هزینه مینی چیلر ناشی از مصرف برقی است که بخش کمپرسور آن دارد. این قسمت از دستگاه باید از برندهای معتبر دنیا تهیه شود تا راندمان چیلر را بالا برده و هزینه های  ناشی از استهلاک را کاهش دهد. چیلرهای آب خنک در کنار این هزینه، مصرف آب نیز دارند که ممکن است برای مصرف کنندگان واحد های مسکونی، توجیه اقتصادی نداشته باشد. به همین دلیل مینی چیلرهایی که با استفاده از کمپرسورهای با کیفیت تهیه شده باشند، هزینه مصرفی شما را تا حد خوبی پایین آورده و با عمر بالای خود، در زمان طولانی برایتان کار خواهند کرد. اگرچه هزینه چیلرهای خانگی به نسبت دستگاه هایی نظیر کولرهای آبی بالاتر است، اما آسایش حرارتی و تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی که توسط آنها ایجاد می شود، ارزش این هزینه اضافه را دارد. باید اشاره کرد که با سرویس منظم دستگاه می توانید هزینه چیلرهای خانگی را تا حد زیادی کاهش دهید.

مدیریت هزینه های چیلر خانگی

انتخاب بهترین چیلر برای منزل مسکونی

چیلر برای منزل مسکونی با قیمت ارزان و کیفیت مناسب، می تواند نوعی سرمایه گذاری برای ساکنان محسوب شود. این دستگاه ها در قیمت های مختلف توسط شرکت های گوناگون در سراسر دنیا تولید می شوند و این مساله سبب شده تا انتخاب بهترین چیلر برای منزل مسکونی برای کاربران کمی دشوار شود. اما اینک که از تفاوت های مدل های مختلف چیلر مطلع شدید و از وجود نوعی دستگاه به نام مینی چیلر که برای ظرفیت های پایین مناسب است، آگاهید، انتخاب ساده تری خواهید داشت.

مینی چیلر هواخنک تاپ تهویه یکی از بهترین دستگاه هایی است که در حال حاضر در کشور ما مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه از ظرفیت 2 تا 8 تن تبرید تولید شده و مبردی سازگار با محیط زیست دارد. هزینه های نصب، سرویس و نگه داری این دستگاه مناسب و اقتصادی بوده و تحت لیسانس GIA Group اسپانیا تولید می شود. کمپرسورهای استفاده شده در این mini chiller از معتبرترین شرکت های تولید کننده دنیا تهیه شده است و هزینه های مصرفی شما را به شدت کاهش خواهند داد. در هر مکانی که نیاز به سرمایش و گرمایش در ظرفیت های نام برده باشد، می توان از این دستگاه به عنوان بهترین و به صرفه ترین چیلر خانگی استفاده کرد.

قیمت چیلر گرمایشی و سرمایشی تاپ تهویه در مقایسه با دیگر شرکت های عرضه کننده این دستگاه تهویه مطبوع، مناسب تر بوده و این مرکز به شما امکان خرید قسطی مینی چیلر را نیز خواهد داد. برای این موضوع کافی است با بخش بازرگانی گروه صنعت تاپ تهویه تماس حاصل کرده و اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.

راهنمای انتخاب بهترین چیلر برای منزل مسکونی

ساخت چیلر خانگی

چیلر مسکونی به دلیل مزیت هایی که در تهویه مطبوع دارد و می تواند با راندمان بالا، سرمایش مورد نیاز کاربران را تامین کند، به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. چیلر خانگی را می توان از شرکت های مختلف داخلی و خارجی تهیه کرد. در کشور ما چیلر مدیا که متعلق به بزرگ ترین شرکت تولید کننده دستگاه های تهویه مطبوع در دنیاست، توسط گروه صنعت تاپ تهویه وارد می شود. این دستگاه ها دارای گارانتی معتبر بوده و با قیمت مناسب و زمانی کوتاه به دست مصرف کننده خواهد رسید. از سویی این مرکز در زمینه ساخت چیلر خانگی نیز فعال بوده و می توانید متناسب با نیاز و ظرفیت برودتی مورد نظر، سفارش ساخت دستگاه را در تاپ تهویه ثبت نمایید. این شرکت از کمپرسورهای حرفه ای روز دنیا در ساخت چیلر مسکونی بهره می گیرد و کلیه دستگاه های تولیدی آن زیر نظر شرکت HTW اسپانیا می باشد. بهره مندی از استانداردهای اروپایی در عین قیمت مناسب از مهم ترین مزیت هایی است که چیلرهای خانگی تاپ تهویه به همراه دارند.

ساخت چیلر خانگی

قیمت چیلر خانگی

چیلر خانگی قیمت های متفاوتی دارد که با توجه به فاکتورهای ساخت و میزان برودتی که تولید می کند، تعیین می شود. نمی توان به طور کلی قیمت مشخصی را برای دستگاه چیلر خانگی در نظر گرفت و نیاز به بررسی دقیق و تخصصی برای این موضوع وجود دارد. مهم ترین مواردی که در تعیین قیمت چیلر خانگی تاثیرگذار هستند، عبارتند از:

ظرفیت چیلر خانگی

ظرفیت دستگاه میزان برودتی است که در بیش ترین حالت می تواند تولید کند و برای محاسبه آن نیاز به اطلاعاتی همچون مساحت بنا، شرایط اقلیمی و نوع کاربری وجود دارد. محاسبه ظرفیت چیلر خانگی را می توان به دو شیوه سرانگشتی و دقیق به انجام رساند و برای اطمینان از بررسی درست آن، می توان از کارشناسان آموزش دیده در این حوزه بهره گرفت.

شرکت تولید کننده چیلر خانگی

کیفیت دستگاه چیلر خانگی که توسط تولید کنندگان مختلف عرضه می شود، از عوامل تعیین کننده قیمت است. شرکت هایی نظیر کریر آمریکا که از پیشتازان در حوزه تهویه مطبوع در دنیاست، از عالی ترین سطح کیفی در تولیدات خود استفاده می کند و قیمت چیلرهای خانگی آن بالاتر از دیگر برندهاست.

نوع کمپرسور

کمپرسور به عنوان مهم ترین بخش دستگاه چیلر مسکونی، از عواملی است که می تواند در قیمت آن تاثیر داشته باشد. در چیلرهای خانگی غالبا از کمپرسورهای اسکرال استفاده می شود که در ظرفیت های پایین تر، کار می کنند. هرچه کیفیت این قطعه از دستگاه بالاتر بوده و در چیلر از برندهای معتبر کمپرسور استفاده شود، قیمت دستگاه بالاتر خواهد رفت.

گارانتی چیلر خانگی

بهره مندی چیلر مسکونی از خدمات پس از فروش معتبر، می تواند نشان از کیفیت بالای دستگاه باشد و قطعا در قیمت تمام شده آن تاثیر خواهد داشت. در زمان خرید چیلر خانگی به بهره مندی دستگاه از خدمات پس از فروش دقت کنید.

خدمات پس از فروش چیلر خانگی

خرید چیلر خانگی

اگر برای پروژه های مسکونی و اداری به  دنبال خرید چیلر خانگی یا مینی چیلر هستید، می توانید با قیمت بسیار مناسب، دستگاه مورد نظر خود را ظرفیت دلخواه را از شرکت تاپ تهویه دریافت نمایید. برای خرید چیلر خانگی داخلی، این شرکت محصولات خود را که تحت لیسانس HTW اسپانیا و با کیفیت بسیار بالاست، به شما عرضه خواهد کرد. از سویی تاپ تهویه وارد کننده چیلر خانگی از برندهای معتبر کریر آمریکا و مدیا چین می باشد. با خرید چیلر خانگی از این مرکز، از 5 سال ضمانت کمپرسور و 2 سال ضمانت دیگر قطعات آن بهره خواهید برد. هم چنین خدمات پس از فروش معتبر به همراه مشاوره رایگان قبل از خرید در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا تصمیم درستی را در زمینه خرید دستگاه تهویه مطبوع اتخاذ کنید. برای خرید چیلر خانگی می توانید با بخش فروش شرکت تاپ تهویه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید. 02188252897

خرید چیلر خانگی

نتیجه آنکه

چیلر برای منزل مسکونی یکی از انتخاب های هوشمندانه برای تامین سرمایش و گرمایش است. این دستگاه ها می توانند در پشت بام خانه ها نصب شده و با ایجاد دمای مطلوب در هر فصلی از سال، رضایت شما را به همراه داشته باشند. چیلرهای خانگی یا همان مینی چیلرها با ظرفیت های پایینی که دارند، توانسته اند در هر مکانی اعم از خانه ها، محیط های اداری و تجاری و کوچک ترین بناها، پاسخ گوی نیازهای تهویه مطبوع ساکنان باشند. مینی چیلر هواخنک تاپ تهویه یکی از بهترین ها در این دسته بندی است که با کارکرد عالی، کیفیت مناسب و بهره گیری از مرغوب ترین قطعات، به صورت نقد و اقساط به فروش می رسد. برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد خرید، مشاوره رایگان محصول و استعلام قیمت، می توانید با بخش بازرگانی گروه صنعت تاپ تهویه در تماس باشید.

سوالات متداول

آیا استفاده از چیلر برای منزل مسکونی مناسب است؟

چیلرها دستگاه های تهویه مطبوع قدرتمندی هستند که در انواع مختلف تولید می شوند. چنان چه در بین این طیف، انتخاب مناسبی داشته باشید، می توان ادعا کرد که چیلر برای آپارتمان یکی از بهترین گزینه هاست.

قیمت چیلر گرمایشی و سرمایشی منزل چقدر است؟

قیمت این دستگاه با توجه به برند تولید کننده، کیفیت قطعات، نوع دستگاه و دیگر موارد متغیر است. اما در شرکت تاپ تهویه بهترین مینی چیلرهای خانگی با قیمت مناسب و به صورت نقد و اقساط به فروش می رسد. برای استعلام قیمت چیلر مسکونی می توانید با بخش فروش شرکت تاپ تهویه در تماس باشید. 02188252897

بهترین چیلر برای منزل مسکونی
توسط تاریخ انتشار : 2022-09-042 دیدگاه
2 دیدگاه
  1. عبدالرضا میرزایی 2022-09-04 - 16:55 - پاسخ

    چیلر برای منزل مسکونی چی بخریم؟ تعداد طبقات 3 تاست و هر طبقه 2 واحد 85 متری داره.

    • تاپ تهویه 2022-09-05 - 08:11 - پاسخ

      سلام کاربر گرامی. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد دستگاه های تهویه مطبوع، با بخش بازرگانی شرکت تاپ تهویه تماس بگیرید. ۸۸۲۵۲۸۹۷-۰۲۱

ثبت ديدگاه

جهت مشاوره تخصصی و استعلام قیمت محصولات تماس بگیرید.