آخرین مقالات

محصولات پرفروش

تفاوت فن کویل خارجی و ایرانی

فن کویل از واحدهای توزیع کننده هوای سرد و گرم است که به دلیل سادگی در ساختار، تنوع مدل ها، مصرف کم انرژی و قیمت های مناسب، در بسیاری از کاربری ها مورد استفاده قرار می گیرد. مانند همه انواع دستگاه های تهویه مطبوع، فن کویل نیز دارای مدل های ایرانی و خارجی می باشد و شاید این مساله در خرید فن کویل، سردرگمی هایی را ایجاد کند. انتخاب گزینه مناسب در بین تنوع گسترده ای که از این دستگاه در بازار وجود دارد، کار سختی است و لازم است تا با مقایسه فن کویل ایرانی و خارجی، اطلاعات کافی در مورد انواع دستگاه ها کسب کرد و در ادامه تصمیم به خرید گرفت. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی تفاوت فن کویل خارجی و ایرانی بپردازیم و نکات مهمی را در این زمینه یادآور شویم.

مقایسه فن کویل خارجی و ایرانی

فن کویل ایرانی و خارجی چه تفاوتی دارند؟

فن کوئل ایرانی بهتر است یا خارجی؟ چه تفاوت هایی در ساخت و عملکرد این دو نوع دستگاه وجود دارد و کدام یک برای کاربری مورد نظر ما مناسب تر است؟ قطعا رقابت گسترده ای که در بازار وجود دارد، همه تولیدکنندگان داخلی و خارجی را به سمت کیفیت بهتر و قیمت مناسب تر سوق می دهد. اما در هر صورت بین انواع ایرانی و خارجی این دستگاه، تفاوت هایی وجود دارد که در زمان خرید باید بررسی شود. با در نظر گرفتن همه جوانب این دستگاه ها، از نظر قدرت، کیفیت ساخت، وزن، عملکرد، قیمت، خدمات پس از فروش، میزان مصرف انرژی و … می توان گزینه ای مناسب را برای خرید انتخاب نمود.

عملکرد فن کویل خارجی و ایرانی

ساخت فن کویل ایرانی غالبا با استفاده از مواد اولیه سنگین تر صورت می گیرد و در مقابل در محصولات خارجی، سبک بودن دستگاه ملاک مهمی محسوب می شود. استفاده از قطعات سنگین در ساخت فن کویل باعث می شود، قدرت پرتاب باد بیش تری را در دستگاه شاهد باشیم. هر چه قدرت یک دستگاه در پرتاب باد بیش تر باشد، استفاده از آن به ویژه در مکان های بزرگ، توجیه پذیرتر خواهد بود. در ساخت فن کویل خارجی سبک بودن و نصب ساده از ملاک های مهم طراحی است و در مقایسه با فن کویل های ایرانی، شاهد قدرت کمتری در پرتاب باد خواهیم بود.

صدای فن کویل ایرانی و خارجی

میزان صدای فن کویل به فاکتورهای مختلفی از جمله کیفیت فن، قدرت الکتروموتور، بدنه مستحکم و یکدست، فیلترهای باکیفیت و تمیز و … بستگی دارد. هرچه کیفیت قطعات به کار برده شده در دستگاه بالاتر باشد، میزان صدای تولید شده توسط آن کمتر خواهد بود و سرویس های منظم دستگاه نیز، سبب عدم ایجاد صدای ناخوشایند توسط آن خواهد شد. از نظر میزان صدای تولید شده توسط فن کویل، نمی توان به طور کلی مقایسه ای انجام داد و هر شرکت تولید کننده با توجه به کیفیتی که در ساخت دستگاه به کار می برد، میزان صدای کمتر یا بیش تری خواهد داشت. برای بررسی این فاکتور باید به کاتالوگ فن کویل مراجعه کرده و میزان صدایی که توسط دستگاه تولید می شود را مشاهده نمود.

مقایسه صدای فن کویل ایرانی و خارجی

استحکام فن کویل

فن کویل ایرانی غالبا دستگاهی با بهره گیری از مواد اولیه سنگین و مقاوم است، زیرا در کشور ما عملکرد بهتر دستگاه از ظاهر لوکس آن، مهم تر است. بهره گیری از این ویژگی سبب شده تا دوام و استحکام فن کویل ایرانی بسیار بالا بوده و در شرایط اقلیمی کشور ما، کارکرد مناسبی داشته باشد. این به معنای دوام پایین فن کویل های خارجی نیست و مقایسه صورت گرفته به طور کلی و با توجه به سیاست های ساخت دستگاه ها در ایران و خارج از کشور مطرح شده است. برای بررسی دقیق تر این فاکتور لازم است تا جنس بدنه و استانداردهایی که در ساخت اجزای آن وجود دارد، مطالعه شود. به عنوان مثال تست نمک پاشش، بهره گیری از روکش های ضد زنگ و ضد خوردگی و مواردی از این دست، باید در بررسی استحکام فن کویل لحاظ شوند.

فن کویل ایرانی و خارجی از نظر سازگاری با اقلیم

شرایط آب و هوایی از فاکتورهایی است که می تواند در عملکرد دستگاه فن کویل تاثیر داشته باشد. طراحی فن کویل ایرانی برای شرایط اقلیمی کشور ما صورت گرفته است و کاربر می تواند بهترین نتیجه را از دستگاه دریافت کند. عمده بخش های کشور ما دارای آب و هوای گرم و خشک هستند و زمستان های معتدل و تابستان های بسیار گرم را تجربه می کنند. لازم است دستگاه فن کویل به خوبی بتواند نیازهای سرمایشی شما را تامین کرده و در تابستان با دمای بسیار بالا، خنک کنندگی خوبی داشته باشد. این در حالی است که  در برخی کشورها، گرمایش مساله ای مهم تر است و این فاکتور باید در ساخت فن کویل برای آن مناطق در نظر گرفته شود.

تولید کنندگان فن کویل خارجی برای انواع شرایط اقلیمی دستگاه های مناسبی تهیه کرده اند، اما آنچه در داخل کشور تولید می شود، از هر نظر برای شرایط آب و هوایی ایران مناسب می باشد و می توان به سادگی آن را تهیه نمود. این در حالی است که تهیه فن کویل خارجی برای منطقه ای با آب و هوای حاره ای نظیر جنوب کشور، زمان بر بوده و با صرف هزینه های بالاتری امکان پذیر خواهد بود.

گارانتی فن کویل ایرانی و خارجی

خدمات پس از فروش فن کویل ایرانی و خارجی به شرکتی که دستگاه را از آن تهیه می کنید، بستگی دارد. اکثر افراد تصور می کنند که با خرید فن کویل ایرانی، از خدمات پس از فروش بهره می برند و دستگاه های خارجی فاقد این شرایط هستند. در حالی که هر دستگاه داخلی و خارجی می تواند دارای ضمانت نامه و خدمات پس از فروش بوده و این مساله به شرکتی که دستگاه را از آن خریداری می کنید، بستگی دارد. به عنوان مثال فن کویل مدیا در ایران توسط شرکت تاپ تهویه وارد شده و به واسطه این شرکت، دارای خدمات پس از فروش و گارانتی می باشد. این در حالی است که ممکن است شرکت های دیگر که این دستگاه را وارد می کنند، آن را بدون گارانتی به مصرف کننده تحویل دهند. به همین دلیل توجه به مرکزی که تجهیزات سرمایشی و گرمایشی را از آن تهیه می کنیم، از اهمیت زیادی برخوردار است.

خدمات پس از فروش فن کویل ایرانی و خارجی

هزینه سرویس و نگه داری فن کویل

فن کویل ایرانی و خارجی در طول استفاده به سرویس های منظم نیاز پیدا خواهد کرد و بهترین برند فن کویل نیز به نگه داری های دقیق توسط متخصصان این حوزه نیاز دارد. در برخی مواقع قطعه ای از دستگاه فن کویل به تعویض نیاز پیدا می کند و در صورت در دسترس نبودن، مصرف کننده با مشکل مواجه خواهد شد. قطعات یدکی فن کویل ایرانی غالبا در بازار موجود می باشد و مصرف کنندگان هزینه های کمتری بابت سرویس و تعمیر دستگاه پرداخت خواهند کرد. برخی از فن کویل های خارجی نیز دارای قطعات یدکی در بازار ایران می باشند که کار را برای مصرف کننده ساده ساخته اند، اما برخی از دستگاه های خارجی، فاقد چنین امکانی بوده و در صورت بروز مشکل در اجزای فن کویل، هزینه و زمان زیادی صرف تعمیرات خواهد شد. لازم است تا قبل از خرید فن کویل، این مساله را با فروشنده درمیان گذاشته و با اطلاعات کافی از برندهای خارجی، دستگاه خود را تهیه کنید.

تعمیر و سرویس فن کویل ایرانی و خارجی

قیمت انواع فن کویل

قیمت فن کویل ایرانی و خارجی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که از جمله مهم ترین آنها، کیفیت دستگاه، ظرفیت هوادهی، نوع فن کویل شامل سقفی توکار، کاستی، دیواری، زمینی و … می باشد. فن کویل خارجی به دلیل اضافه شدن هزینه های گمرکی، قیمت بالاتری به نسبت انواع ایرانی خواهد داشت. از سوی دیگر به کار بردن استانداردهای خاصی که در ساخت تجهیزات تهویه مطبوع در برخی کشورها شاهد هستیم، باعث افزایش قیمت دستگاه هایی نظیر فن کویل کریر آمریکا، شده است. ظرافت در ساخت، زیبایی ظاهری، سبک بودن و صدای کمتر از مزیت های فن کویل های خارجی به نسبت ایرانی است که در قیمت آن نیز تاثیر خواهد داشت. در زمان خرید فن کویل باید انتظارات خود را از این واحد توزیع هوا تعیین کرده و سپس با مشخص کردن میزان بودجه ای که در اختیار دارید، گزینه مناسب را انتخاب کنید.

بهترین برندهای فن کویل ایرانی و خارجی

بهترین فن کویل ایرانی، دستگاهی است که از نظر کیفیت با شرکت های خارجی قابل مقایسه بوده و در عین حال قیمت مناسبی داشته باشد. بهره مندی از خدمات پس از فروش و نیز سازگاری دستگاه با اقلیم، از دیگر موارد مهمی است که باید در انتخاب بهترین برند در نظر گرفته شود. بهترین فن کویل خارجی را باید متعلق به کریر آمریکا دانست که اولین شرکت تهویه مطبوع دنیاست و از نظر کیفیت ساخت، در دنیا بی رقیب است. کلیه دستگاه های ساخت کریر، از کیفیت بسیار بالایی بهره می برند و دوام و استحکام زیادی دارند. برند کریر با شرکت مدیا چین قرارداد همکاری مشترک امضا کرده و اینک برند مدیا چین نیز یکی از برترین محصولات تهویه مطبوع دنیا را تولید می کند. فن کویل مدیا و کریر در کشور ما توسط شرکت تاپ تهویه وارد شده و با خدمات پس از فروش به صورت نقد و قسطی عرضه می شوند. قیمت فن کویل مدیا به نسبت کیفیتی که دارا می باشد و خارجی بودن این برند، بسیار مناسب است و یکی از گزینه های کاربردی و پرطرفدار برای بسیاری از مصرف کنندگان و سازندگان می باشد.

بهترین فن کویل ایرانی

فن کویل ایرانی در کشور ما توسط شرکت های مختلفی تولید می شود که از کیفیت ساخت متفاوتی در آنها بهره گرفته شده است. شرکت تاپ تهویه یکی از تولیدکنندگان دستگاه های تهویه مطبوع در ایران است که به چند دلیل می توان آن را یکی از بهترین ها در حوزه دستگاه های سرمایشی دانست. به برخی از این دلایل در ادامه اشاره شده است.

تولید محصولات تحت لیسانس شرکت HTW اسپانیا

فن کویل تاپ تهویه زیر نظر شرکت HTW اسپانیا و با استانداردهای اروپایی تولید می شود. به عبارتی اگرچه فن کویل ساخت این شرکت، ایرانی است، اما سخت گیرانه ترین استانداردها در ساخت دستگاه های این مرکز اعمال شده است و از نظر کیفیت، کاملا مشابه با فن کویل های خارجی است.

فن کویل ایرانی تاپ تهویه تحت لیسانس HTW

قیمت مناسب فن کویل های تاپ تهویه

قیمت فن کویل تاپ تهویه به نسبت کیفیتی که در ساخت آن وجود دارد، بسیار مناسب است. هزینه های گمرکی و واردات که برای محصولات خارجی وجود دارد، در این دستگاه ها اعمال نمی شود و به همین دلیل قیمت آن برای مصرف کننده بسیار مناسب می باشد. این قیمت مناسب در کنار کیفیت بالا و استانداردهای اروپایی دستگاه، آن را به یکی از گزینه های مناسب خرید در ایران بدل ساخته است.

امکان خرید قسطی فن کویل تاپ تهویه

گروه صنعت تاپ تهویه امکان خرید قسطی دستگاه فن کویل را برای کاربران مهیا کرده است. به این ترتیب کلیه مصرف کنندگان و سازندگان می توانند با شرایط بسیار ساده تری، اقدام به خرید فن کویل کرده و دستگاهی با کیفیت بالا را به صورت قسط بندی شده تهیه نمایند.

خدمات پس از فروش معتبر

فن کویل ایرانی تاپ تهویه دارای خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر است و این مساله بر کیفیت بالای دستگاه صحه می گذارد. نگرانی بابت نصب و راه اندازی فن کویل در صورت خرید دستگاه از این مرکز وجود ندارد و می توانید با اطمینان از کیفیت بالای آن، برای انواع کاربری ها از فن کویل های تاپ تهویه استفاده کنید.

تنوع در مدل های فن کویل

انواع فن کویل سقفی توکار، کاستی، زمینی، دیواری و کانالی توسط شرکت تاپ تهویه تولید می شود. در هر کاربری با توجه به نوع فضا، تعداد استفاده کنندگان، ساختار معماری و کاربری، نیاز به یکی از انواع فن کویل ها وجود خواهد داشت. خوشبختانه همه انواع فن کویل در شرکت تاپ تهویه تولید می شود و در ظرفیت های هوادهی متنوع، در زمانی کوتاه به دست مصرف کننده می رسد.

در این جدول می توانید مزیت های خرید فن کویل ایرانی تاپ تهویه را مشاهده کنید.

مزیت های فن کویل ایرانی تاپ تهویه جزئیات
تولید فن کویل تحت لیسانس HTW اسپانیا استانداردهای اروپایی شرکت HTW اسپانیا در تولیدات شرکت تاپ تهویه رعایت شده است و از این نظر این فن کویل ها با محصولات خارجی رقابت می کنند.
قیمت مناسب و امکان خرید قسطی قیمت فن کویل های تاپ تهویه در مقایسه با کیفیتی که در آن به کار رفته، بسیار مناسب بوده و این شرکت امکان خرید قسطی دستگاه ها را نیز فراهم کرده است.
گارانتی معتبر کلیه دستگاه های تهویه مطبوع این مرکز و از جمله فن کویل با خدمات پس از فروش معتبر به دست مصرف کننده می رسند.
مدل های مختلف فن کویل انواع مدل فن کویل شامل دیواری، زمینی، سقفی توکار، کاستی و کانالی در این مرکز به فروش می رسد.

نتیجه آنکه

فن کویل ایرانی و خارجی در کیفیت ساخت، وزن، خدمات پس از فروش و هزینه های تعمیر و نگه داری، قیمت و مدت زمان تحویل تفاوت هایی با یکدیگر خواهند داشت. با توجه به نیاز کاربران و هدف از استفاده، انتخاب یکی از این دستگاه ها صورت خواهد گرفت. اما آنچه اهمیت دارد، اطلاعات کافی خریدار در حوزه فن کویل خارجی و ایرانی است تا به این شیوه تصمیم درست تری را در این زمینه اتخاذ کند. مقایسه فن کویل ایرانی و خارجی از ابعاد مختلف در این مطلب مورد بررسی قرار گرفت و اطلاعات کاملی در این حوزه در اختیار کاربران قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات بیش تر در این حوزه و دریافت مشاوره رایگان، می توانید با بخش فروش گروه صنعت تاپ تهویه در تماس باشید. 02188252897

سوالات متداول

فن کویل ایرانی و خارجی چه تفاوتی دارند؟

تفاوت فن کویل ایرانی و خارجی در کیفیت ساخت، وزن، خدمات پس از فروش، مدت زمان تحویل، قیمت و سازگاری با اقلیم ایران است.

بهترین برندهای فن کویل خارجی کدامند؟

فن کویل مدیا چین و کریر آمریکا از بهترین برندهای خارجی تولید کننده این دستگاه هستند که از عالی ترین سطح کیفی بهره می برند و در ایران توسط گروه صنعت تاپ تهویه وارد می شوند. 02188252897

بهترین فن کویل ایرانی کدام است؟

فن کویل تاپ تهویه که زیر نظر شرکت HTW اسپانیا با استانداردهای سخت گیرانه اروپایی تولید می شود، یکی از بهترین برندهای فن کویل ایرانی است.

تفاوت فن کویل ایرانی و خارجی
توسط تاریخ انتشار : 2022-12-12بدون دیدگاه
ثبت ديدگاه

جهت مشاوره تخصصی و استعلام قیمت محصولات تماس بگیرید.