آخرین مقالات

محصولات پرفروش

قیمت فن کویل و فاکتورهای آن

فن کویل از تجهیزات سرمایشی و گرمایشی است که با دارا بودن تنوعی از مدل ها، می تواند نیاز همه انواع کاربری ها را تامین کند. با توجه به گسترده شده استفاده از این دستگاه در منازل، ادارات، محیط های تجاری، صنعتی و …، شرکت های سازنده تجهیزات تهویه مطبوع، اقدام به تولید انواع مدل این دستگاه با ظرفیت، شکل و مشخصات فنی متفاوت کرده اند. این تفاوت ها، سبب ایجاد قیمت های مختلفی شده که در خرید فن کویل تاثیر می گذارد. با شناخت عواملی که در قیمت فن کویل تاثیر می گذارند، می توان گزینه ای را انتخاب کرد که ضمن به صرفه بودن، به بهترین شکل نیازهای تهویه مطبوع کاربران را تامین سازد. اما عوامل تاثیرگذار بر قیمت فن کویل کدامند و چگونه می توان مناسب ترین گزینه را از بین دستگاه های موجود انتخاب کرد؟ در این مطلب به بررسی قیمت فن کویل و فاکتورهای آن پرداخته شده است.

بررسی عوامل موثر در قیمت فن کویل

فاکتورهای تأثیرگذار در قیمت فن کویل

قیمت فن کویل به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زمان خرید باید به آن توجه شود. فروشندگان مختلف، ممکن است قیمت های متفاوتی را برای دستگاه های سرمایشی و گرمایشی در نظر بگیرند که ممکن است سبب سردرگمی خریداران شود. اطلاع از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت فن کویل، به شما کمک می کند تا انتخاب درستی داشته باشید. به اصلی ترین موارد تاثیرگذار در قیمت فن کویل در این قسمت اشاره شده است.

نوع فن کویل

فن کویل ها دارای مدل های مختلفی هستند که در ساختار ظاهری و شیوه نصب با یکدیگر متفاوتند. در یک دسته بندی کلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فن کویل سقفی توکار
  • فن کویل زمینی
  • فن کویل دیواری
  • فن کویل کاستی (یک طرفه، دوطرفه و چهار طرفه)
  • فن کویل کانالی

همان طور که از نام گذاری این دستگاه ها مشخص است، شیوه نصب آنها با یکدیگر متفاوت است و همین مساله سبب شده تا از نظر ظاهری هم تفاوت هایی بین آنها وجود داشته باشد. فن کویل سقفی توکار به عنوان یکی از مدل های نوین این دستگاه، به طور کامل در سقف کاذب قرار می گیرد و بدون اشغال فضای بیرونی، سرمایش و گرمایش را به انجام می رساند. مدل زمینی می تواند بر روی زمین قرار گرفته و یا به دیوار متصل شود و در انواع مدل های توکار و روکار موجود می باشد. نوع دیواری برای اتصال به دیوار مناسب بوده و در مکان هایی که فضای کافی برای نصب دستگاه در زمین وجود ندارد، مناسب می باشد. انواع کاستی نیز در سقف قرار می گیرد و بیش تر در اماکن تجاری و مراکز بزرگ استفاده می شود. فن کویل کانالی هم با بهره گیری از ساختار کانال کشی، برخلاف دیگر مدل ها که دارای لوله کشی هستند، سرمایش و گرمایش را تامین می کند. هر یک از این انواع، دارای قیمت های متفاوتی هستند و برای کاربری های خاصی مناسب می باشند.

تاثیر نوع فن کویل در قیمت آن

ظرفیت فن کویل

تعیین قیمت فن کویل با توجه به ظرفیت آن انجام می شود. ظرفیت فن کویل که با شاخص CFM  شناخته می شود، به معنای میزان حجم هوایی است که توسط دستگاه به محیط وارد می شود. هر چه یک فضا بزرگ تر باشد، به ظرفیت بیش تر فن کویل برای سرمایش و گرمایش نیاز است و به دنبال آن قیمت دستگاه نیز افزایش پیدا می کند. به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که ظرفیت مناسب فن کویل برای یک فضا انتخاب شود و سپس اقدام به خرید صورت گیرد. برای کسب اطلاعات دقیق در این حوزه می توانید به مطلب نحوه محاسبه ظرفیت فن کویل مراجعه کنید.

موتور فن کویل

دستگاه فن کویل با کمک موتور و فن که به واسطه آن به گردش درمی آید، کار می کند. نوع موتور در فن کویل و کیفیت آن، در تعیین قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد. زیرا هر چه موتور از کیفیت و قدرت بیش تری بهره ببرد، دستگاه برای مدت زمان طولانی تری کار خواهد کرد. کارکرد بی صدای فن کویل به دلیل بهره مندی از موتور با کیفیت، از ویژگی های مثبت این دستگاه ها محسوب می شود که قطعا قیمت بالاتری را به دنبال دارد.

برند تولید کننده فن کویل

شرکت های تولید کننده فن کویل، بسیار گسترده اند و هر یک در کیفیت و ساختار تفاوت هایی دارند که سبب اختلاف قیمت دستگاه ها می شود. به عنوان مثال شرکت های خوش نامی چون کریر آمریکا که از پیشتازان در تولید دستگاه های تهویه مطبوع است، حرفه ای ترین قطعات را در فن کویل های خود به کار می برد و قیمت های بالاتری به نسبت دیگر برندهای معمولی دارد. از سویی به دلیل کیفیت عالی که در فن کویل های این برند وجود دارد، عمر طولانی و کارکرد بسیار خوب از مشخصات فن کویل کریر می باشد. در بین شرکت های خوش نام در این حوزه که بهترین کیفیت را در محصولات خود به کار برده اند، فن کویل مدیا نیز حضور دارد. این برند بزرگ ترین شرکت تولید کننده دستگاه های تهویه مطبوع در دنیاست و محصولات آن در سراسر جهان به عنوان یکی از برترین ها به فروش می رسد. فن کویل میدیا انواع مدل های این دستگاه را دارا بوده و نیاز همه انواع کاربری ها را تامین می کند. شرکت های بزرگ و معتبر تولید کننده این دستگاه ها، به دلیل کیفیتی که در تولیدات خود به کار می برند، قیمت های بالاتری نیز دارند و البته این مساله به نفع خریداران خواهد بود. زیرا هزینه های تعمیرات را به طور محسوسی کاهش خواهد داد.

تاثیر برند تولید کننده فن کویل در قیمت

میزان صدای فن کویل

صدای تولید شده توسط فن کویل، شاخصی است که بر میزان قیمت دستگاه تاثیر خواهد داشت. فن کویل هایی که حین کار صدای بسیار کمی تولید می کنند، گزینه های مناسبی برای کاربری هایی چون هتل ها، منازل مسکونی، شرکت ها و … می باشند و به دلیل بهره گیری از موتورهای حرفه ای تر، قیمت بالاتری خواهند داشت. این در حالی است که در مکان هایی چون راهروها، لابی و … این شاخص از اهمیت چندانی برخوردار نیست و به دلیل صدای زیاد محیط، از فن کویل کانالی که میزان صدای بیش تری دارد، استفاده می شود. باید اشاره کرد که فن کویل سقفی توکار در بین همه انواع مدل ها، کمترین میزان صدا را تولید می کند و از این نظر، انتخاب مناسبی برای محیط های مسکونی، اداری، هتل ها و … است.

خدمات پس از فروش فن کویل

گارانتی فن کویل از دیگر مواردی است که در قیمت آن تاثیر خواهد داشت. بهره مندی فن کویل از خدمات پس از فروش این امکان را به شما می دهد که از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید و نیز مشکلات ناشی از کارکرد نادرست دستگاه و خرابی قطعات آن توسط فروشنده برطرف خواهد شد. فن کویل هایی که دارای گارانتی شرکتی هستند، قیمت بالاتری به نسبت انواع فاقد خدمات پس از فروش خواهند داشت. زیرا فروشنده دستگاه با اطمینان از کیفیت بالای آن، خدمات پس از فروش را عرضه می کند. بهره مندی دستگاه از این امکان، مزیتی است که اگرچه سبب افزایش قیمت آن می شود، اما به ارزش دستگاه تهیه شده افزوده و نگرانی ها بابت خرابی قطعات و بی کیفیت بودن آنها را از بین می برد.

نوع فیلتر فن کویل

فن کویل ها از تجهیزاتی هستند که در کنار توزیع هوای سرد و گرم، امکان فیلتر کردن آن و از بین بردن گرد و غبار و آلودگی ها را دارا  می باشند. نوع فیلتری که در فن کویل به کار برده می شود، در قیمت آن تاثیر خواهد داشت. تنوع فیلترهای هوا بسیار بالاست و هر یک قادر به تصفیه هوا در سطح مشخصی می باشند. هرچه فیلتر به کار برده شده در دستگاه قدرتمند تر بوده و امکان تصفیه بیش تری داشته باشد، قیمت فن کویل نیز بیش تر خواهد بود. هر چند که دقیق ترین و کامل ترین نوع تصفیه هوا توسط دستگاه هواساز صورت می گیرد و فن کویل ها در این حوزه، سطحی تر عمل می کنند.

تعداد لوله های فن کویل

فن کویل ها دارای مدل های دو لوله ای و چهار لوله ای هستند که در کارکرد تفاوت هایی با یکدیگر دارند. نوع اول دارای دو لوله، یکی برای رفت و یکی برای برگشت آب است که امکان سرمایش یا گرمایش را فراهم می کند. اما انواع چهار لوله ای دارای دو لوله برای رفت و دو لوله برای برگشت هستند که می توان به طور همزمان، سرمایش و گرمایش را در یک ساختمان به کمک آنها تامین نمود. این تفاوت سبب ایجاد اختلاف در قیمت این دو دستگاه می شود و لازم است تا با توجه به نیاز در یک ساختمان، از انواع دولوله ای یا چهار لوله ای استفاده کرد. بررسی تخصصی این تفاوت برای انتخاب دستگاه مناسب را می توانید با مطالعه مطلب فن کویل دو لوله ای و چهار لوله ای انجام دهید.

جنس بدنه فن کویل

بدنه فن کویل باید دارای ساختاری مقاوم در برابر خوردگی، رطوبت، سرما و گرما باشد تا در طول سالهای استفاده، مشکلی برای آن ایجاد نشود. هر چه مواد به کار برده برای ساخت بدنه فن کویل بهتر و مرغوب تر باشد، قیمت آن نیز بیش تر خواهد بود. این مساله خود را در شهرهای مرطوب و شرجی که رطوبت زیادی دارند، نشان خواهد داد و توصیه به استفاده از دستگاه هایی است که مقاومت بالایی در برابر شرایط اقلیمی از خود نشان می دهند. هم چنین جنس بدنه فن کویل باید در برابر ضربه مقاوم باشد و به صورت یکدست ساخته شود تا در حین کار، صدای اضافی تولید نکرده و باعث آزار کاربران دستگاه نگردد.

تاثیر جنس بدنه در قیمت فن کویل

در این جدول می توانید عوامل موثر در قیمت فن کویل را در یک نگاه مشاهده کنید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت فن کویل جزئیات
نوع فن کویل انواع مدل فن کویل شامل نوع زمینی، دیواری، کاستی، سقفی توکار و کانالی در قیمت آن تاثیر خواهد داشت.
ظرفیت فن کویل میزان حجم هوادهی فن کویل تاثیر مستقیم بر قیمت آن خواهد داشت.
موتور فن کویل نوع موتور فن کویل بر قیمت آن تاثیر خواهد داشت.
شرکت تولید کننده برند تولید کننده و کیفیت قطعات به کار برده، قیمت فن کویل را تحت تاثیر قرار می دهد.
میزان صدای فن کویل قدرت موتور و کیفیت آن باعث کاهش صدای تولید شده توسط فن کویل و افزایش قیمت آن می شود.
خدمات پس از فروش فن کویل بهره مندی فن کویل از گارانتی باعث افزایش قیمت دستگاه می شود.
نوع فیلتر فن کویل نوع فیلتر فن کویل و قدرتی که در تصفیه هوا دارد، سبب تغییر قیمت دستگاه می شود.
فن کویل دولوله ای یا چهار لوله ای قیمت فن کویل چهار لوله ای به نسبت دو لوله ای در شرایط کیفی و ظرفیت برابر، بیش تر است. زیرا امکان سرمایش و گرمایش همزمان را دارا می باشد.
جنس بدنه فن کویل

کیفیت بدنه فن کویل و یکپارچگی ساختار آن در قیمت دستگاه تاثیر خواهد داشت.

نتیجه آنکه

عوامل تاثیرگذار بر قیمت فن کویل گسترده اند و موارد زیادی است که در قیمت نهایی این دستگاه تاثیر می گذارد. از جمله مهم ترین این فاکتورها، باید به ظرفیت دستگاه، نوع آن، میزان صدای تولید شده، گارانتی دار بودن، دولوله ای یا چهار لوله ای بودن آن، نوع فیلتر و موتور و نیز برند تولید کننده اشاره کرد. کاربران باید با در نظر گرفتن نیاز خود، میزان بودجه و شرایط بنا، بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کرده و خریداری نمایند. در این مسیر بهره مندی دستگاه از امکاناتی نظیر خدمات پس از فروش و کیفیت بالا، بسیار اهمیت دارد و اگرچه  سبب افزایش قیمت می شود، اما ارزش پرداخت هزینه بیش تر در قبال بهره مندی از کیفیت بالاتر را دارد. برای استعلام دقیق قیمت فن کویل و خرید نقد و قسطی آن می توانید با بخش فروش شرکت تاپ تهویه تماس بگیرید. این مرکز تولید کننده انواع فن کویل های با کیفیت در همه مدل هاست و دستگاه را با قیمت مناسب و تحویل فوری به دست مصرف کننده می رساند. هم چنین تاپ تهویه وارد کننده فن کویل مدیا و کریر آمریکاست و محصول را به طور مستقیم از تولید کننده دریافت کرده و در ایران به مصرف کننده تحویل خواهد داد. 02188252897

سوالات متداول

عوامل تاثیرگذار بر قیمت فن کویل کدامند؟

ظرفیت دستگاه، برند تولید کننده، نوع فن کویل، گارانتی دار بودن، میزان صدای تولید شده، نوع موتور و فیلترها از اصلی ترین موارد تاثیرگذار بر قیمت دستگاه فن کویل هستند.

قیمت فن کویل در بازار چقدر است؟

قیمت فن کویل در بازار با توجه به فاکتورهای اصلی تعیین کننده قیمت، متغیر است و هرچه کیفیت و ظرفیت دستگاه بالاتر و بیش تر باشد، قیمت آن بیش تر خواهد شد. استعلام قیمت فن کویل را از بخش فروش شرکت تاپ تهویه جویا شوید. 02188252897

عوامل موثر بر قیمت فن کویل
توسط تاریخ انتشار : 2022-12-03بدون دیدگاه
ثبت ديدگاه

جهت مشاوره تخصصی و استعلام قیمت محصولات تماس بگیرید.