آخرین مقالات

محصولات پرفروش

تهویه مطبوع در خانه های دوبلکس

سرمایش و گرمایش در خانه های دوبلکس به دلیل ساختار خاصی که دارند، متفاوت است و انتخاب دستگاه مناسب برای این مکان ها باید با دقت بالا و بهره گیری از نظرات کارشناسان صورت گیرد. خانه های دوبلکس و ویلایی به همان اندازه که زیبا و بزرگ هستند، به سرمایه بیش تری برای تهویه مطبوع به نسبت خانه های کوچک تر نیاز دارند و اگر در طراحی سیستم سرمایش و گرمایش این مکان ها، توجه به اصول تهویه مطبوع صورت نگیرد، آسایش دمایی به سختی در آنها تامین خواهد شد. بهترین سیستم های گرمایش و سرمایش خانه های دوبلکس، می توانند با صرف کمترین هزینه، بیش ترین راندمان را داشته باشند. در این مطلب به معرفی مناسب ترین دستگاه های تهویه مطبوع در ویلا و خانه های دوبلکس می پردازیم و مزایا و معایب دستگاه های موجود را مطرح خواهیم کرد. با مطالعه این مطلب می توانید به پاسخ این پرسش ها دست یابید که چگونه خانه دوبلکس را گرم کنیم و بهترین راه برای سرمایش این ساختمان ها چیست؟

تهویه مطبوع خانه های دوبلکس

الزامات تهویه مطبوع در ویلا

نیازهای تهویه مطبوع در خانه های دوبلکس در اولین گام برای تهیه دستگاه های مناسب، باید مورد بررسی قرار گیرد. غالبا خانه های ویلایی و دوبلکس ابعاد بزرگی دارند و طیف گسترده ای از آنها در مناطق ساحلی ساخته می شوند. در نظر گرفتن نیازهای هر خانه به صورت مجزا با توجه به نوع معماری، شرایط اقلیمی و متراژ صورت می گیرد و مناسب ترین دستگاه های تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی برای آن انتخاب می شوند. در ادامه مهم ترین الزامات تهویه مطبوع در ویلا را مطرح کرده ایم.

فاکتورهای تهویه مطبوع در خانه های دوبلکس

تنظیم رطوبت

شاخص رطوبت از مهم ترین فاکتورهایی است که در تهویه مطبوع ویلا باید مورد توجه قرار گیرد. بسیاری از خانه های دوبلکس و ویلایی در شهرهای ساحلی ساخته می شوند و میزان رطوبت در این اقلیم ها، بالاست. در این شرایط لازم است تا از دستگاه هایی استفاده شود که میزان رطوبت را به طور مطلوبی کنترل کرده و در صورت لزوم کاهش یا افزایش دهند.

کنترل رطوبت در خانه های ویلایی

تنظیم دما

با توجه به مقیاس بزرگ اغلب خانه های دوبلکس و ویلایی، لازم است تا از دستگاه هایی با ظرفیت مناسب برای تامین دمای آسایش بهره گرفته شود. اغلب این خانه ها، در فضای باز مستقرهستند و تبادل حرارتی زیادی با محیط اطراف خود دارند. به منظور تسریع در گرمایش یا سرمایش در این واحدها، لازم است تا ضمن به کارگیری تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی، از دستگاه هایی با قدرت کافی به منظور تامین آسایش دمایی استفاده شود.

صدای دستگاه های تهویه مطبوع

اغلب خانه های دوبلکس و ویلایی محلی برای استراحت و آسایش هستند و بلند بودن صدای دستگاه های تهویه مطبوع می تواند بسیار آزاردهنده باشد. البته این مساله در کلیه ساختمان های مسکونی از الزامات مهم تهیه دستگاه های سرمایشی و گرمایشی محسوب می شود. اما در خانه های دوبلکس و ویلایی که غالبا مکان هایی آرام می باشند، اهمیت این موضوع دوچندان می شود.

تهویه مطبوع کم صدا در خانه های ویلایی

کنترل مستقل دما در هر واحد

خانه های ویلایی و دوبلکس اغلب از بخش های مختلفی تشکیل شده اند و نیاز است تا سرمایش و گرمایش در هر واحد به صورت مجزا استفاده شود. در بسیاری از این اماکن، از همه اتاق ها و واحدها به طور همزمان استفاده نمی شود و چنان چه سیستم تهویه مطبوع به صورت مجزا امکان کنترل شدن داشته باشد، می توان تا حد زیادی در هزینه های مصرف انرژی صرفه جویی کرد.

قیمت مناسب خرید و نگه داری دستگاه

سیستم سرمایش و گرمایش خانه های ویلایی و دوبلکس غالبا دارای ظرفیت های بالا بوده تا بتوانند دمای مناسب در هر فصل را تامین کنند. از سویی بسیاری از کاربران این فضاها، به طور دائمی در ویلا زندگی نمی کنند و برای استراحت و سفر از این مکان ها استفاده می کنند. این ویژگی ها، اهمیت خرید سیستم تهویه مطبوع با قیمت مناسب و هزینه های نگه داری و سرویس اقتصادی را آشکار می سازد. بهترین دستگاه ها برای چنین اماکنی، باید از قیمت خرید مناسب و از آن مهم تر هزینه های نگه داری و سرویس های به صرفه بهره ببرند.

مهم ترین فاکتورهای تهویه مطبوع خانه های ویلایی را در این جدول مشاهده می کنید.

فاکتورهای تهویه مطبوع خانه دوبلکس جزئیات
کنترل رطوبت رطوبت در خانه های ویلایی باید به خوبی کنترل شود و با توجه به استقرار بخش عمده ای از این خانه ها در شهرهای ساحلی، مجهز بودن سیستم تهویه مطبوع به تجهیزات رطوبت زدایی بسیار حائز اهمیت است.
کنترل دما امکان تامین دمای آسایش در هر فصلی، باید در انتخاب سیستم تهویه مطبوع خانه های دوبلکس مد نظر قرار گیرد.
صدای کم صدای کم تجهیزات گرمایش و سرمایش خانه های دوبلکس از مهم ترین الزامات تهویه مطبوع در این مکان هاست.
تهویه مطبوع مستقل در هر واحد با توجه به متفاوت بودن نیازهای تهویه ای در هر واحد و ضروری بودن امکان کنترل مستقل واحدها، بهره گیری از سیستم هایی که این امکان را فراهم می کنند، از الزامات تهویه مطبوع خانه های ویلایی و دوبلکس است.
قیمت خرید مناسب و نگه داری به صرفه اغلب خانه های دوبلکس به صورت فصلی یا روزانه استفاده می شوند و خرید سیستم تهویه مطبوع با قیمت مناسب و هزینه های تعمیر و نگه داری ارزان، انتخابی هوشمندانه خواهد بود.

سیستم تهویه مطبوع، گرمایش و سرمایش ویلا

سیستم سرمایش و گرمایش ویلا و خانه های دوبلکس باید به نحوی باشد که در عین تامین نیازهای اولیه ای که در این مکان ها وجود دارد، از کیفیت مناسبی بهره برده و در صورت بروز هر مشکل و خرابی، به سادگی قابل تعمیر باشد. سیستم های تهویه مطبوع بسیار متنوعند و هر یک در ویژگی های فنی، نوع نصب و … با یکدیگر تفاوت دارند. اما در بین این حجم از دستگاه های سرمایشی و گرمایشی، کدام یک گزینه های مناسبی برای تهویه مطبوع در خانه های دوبلکس می باشند؟

مینی چیلر و فن کویل برای ویلا

مینی چیلر دستگاهی برای خنک کردن آب است و تفاوت آن با چیلر تنها در میزان ظرفیت می باشد. این دستگاه می تواند آب خنک برای کاهش دمای محیط را تامین کرده و از طریق فن کویل آن را به درون واحدها برساند. مینی چیلرها که اغلب از نوع هواخنک ساخته می شوند، در بیرون ساختمان و در فضای باز قرار می گیرند. اتصال این دستگاه به فن کویل، از طریق لوله کشی هایی صورت می گیرد و فن کویل ها در هر واحد به صورت مستقل نصب می شوند. به این ترتیب امکان کنترل دمای هر واحد به طور مستقل وجود خواهد داشت و در صورت عدم نیاز به روشن بودن دستگاه، می توان فن کویل در هر بخش را خاموش نمود. سیستم مینی چیلر- فن کویل برای خانه های دوبلکس، یکی از رایج ترین گزینه هاست و به خوبی می تواند تهویه مطبوع را در چنین مکان هایی تامین کند.

فن کویل ها می توانند میزان رطوبت هوا را کاهش دهند و در شهرهای مرطوب و ساحلی، گزینه های مناسبی برای تعدیل رطوبت می باشند. از طرفی تامین گرمایش به کمک این سیستم به واسطه پکیج یا بویلر و اتصال آن به فن کویل ها به سادگی امکان پذیر خواهد بود. مرکزی بودن این سیستم نیاز به نصب یونیت های بیرونی مجزا برای هر واحد را از بین برده و برخلاف کولرگازی و داکت اسپلیت، نمای بیرونی ساختمان را مخدوش نمی کند. خرید مینی چیلر و فن کویل یکی از گزینه های اقتصادی و کارآمد برای ویلا و خانه های دوبلکس می باشد.

خرید مینی چیلر برای خانه دوبلکس

مینی وی آر اف برای ویلا

مینی VRF گزینه دیگری است که می توان از آن در خانه های دوبلکس استفاده کرد. این سیستم از دو بخش یونیت بیرونی و یونیت های درونی تشکیل شده است و یکی از انواع سیستم های تهویه مطبوع مرکزی به شمار می رود. از نظر ظاهری، تفاوت زیادی بین مینی چیلر و وی آر اف وجود ندارد. اما شیوه کار، هزینه های استفاده و قیمت اولیه خرید این دو سیستم اختلافات زیادی با یکدیگر دارد. سیستم وی آر اف از کمپرسورهای اینورتر، سیستم انبساط مستقیم بدون جریان یافتن آب در مجرای یونیت داخلی و کنترل متغیر جریان مبرد در سیستم استفاده می کند. این فاکتورها ضمن بالا بردن قدرت دستگاه در تامین سرمایش و گرمایش، در هزینه های مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهند کرد. اما هزینه خرید سیستم مینی وی آر اف به نسبت مینی چیلر و فن کویل بیش تر خواهد بود. مینی وی آر اف مدیا به عنوان یکی از بهترین و با کیفیت ترین دستگاه های موجود در بازار، می تواند سیستم تهویه مطبوع مناسبی برای انواع ساختمان های ویلایی و دوبلکس باشد.

خرید مینی وی آر اف برای خانه های دوبلکس

نتیجه آنکه

سیستم تهویه مطبوع خانه های دوبلکس و ویلایی به دلیل بزرگی ابعاد، نیاز به تنظیم رطوبت، امکان کنترل مستقل دمای هر واحد به صورت مجزا و به صرفه بودن کارکرد دستگاه و هزینه های تعمیر و نگه داری، از اهمیت زیادی برخوردار است. سیستم های تهویه مطبوع مستقل نظیر اسپلیت و داکت اسپلیت به دلیل نیاز به نصب یونیت های بیرونی به طور مجزا گزینه های مناسبی برای این اماکن نیستند و زیبایی بنا را تحت الشعاع قرار می دهند. استفاده از سیستم های تهویه مطبوع مرکزی نظیر مینی چیلر و مینی وی آر اف به همراه فن کویل و یونیت های داخلی، بهترین گزینه برای سرمایش خانه های دوبلکس است و می توان برای گرمایش از پکیج و بویلر استفاده کرد. اطلاعات بیش تر در حوزه تهویه مطبوع را می توانید از بخش فروش شرکت تاپ تهویه جویا شوید. 02188252897

سوالات متداول

بهترین سیستم سرمایش و گرمایش ویلا چیست؟

سیستم های تهویه مطبوع مرکزی نظیر مینی چیلر و مینی وی آر اف، گزینه های مناسبی برای تهویه مطبوع خانه های دوبلکس و ویلاها هستند.

قیمت سیستم های تهویه مطبوع خانه های دوبلکس چقدر است؟

قیمت این دستگاه ها با توجه به ظرفیت، نوع برند، کیفیت قطعات و تعداد یونیت های به کار رفته تعیین می شود. برای استعلام ارزان ترین قیمت دستگاه های تهویه مطبوع ویلا و خانه های دوبلکس می توانید با بخش فروش شرکت تاپ تهویه در تماس باشید. 02188252897

چگونه خانه دوبلکس را گرم کنیم؟

با استفاده از دستگاه های تهویه مطبوع گرمایشی نظیر پکیج، سیستم وی آر اف و داکت اسپلیت می توان در جهت گرمایش خانه های دوبلکس اقدام کرد و انتخاب سیستم مناسب باید با بررسی شرایط خاص خانه و اقلیم تعیین شود.

سرمایش و گرمایش در خانه های دوبلکس
توسط تاریخ انتشار : 2022-12-08بدون دیدگاه
ثبت ديدگاه

جهت مشاوره تخصصی و استعلام قیمت محصولات تماس بگیرید.