نصب فن کویل سقفی توکار

شاید بتوان به جرات یکی از محبوب ترین انواع فن کویل را نوع سقفی توکار دانست. این سیستم تهویه به دلیل مکان قرارگیری در واحد و عدم اشغال فضا و زیبایی بصری که دارد، طرفداران زیادی پیدا کرده است. طبیعتا اینکه سیستم تهویه فضای زیادی را در محیط شما اشغال نکند، می تواند بسیار جذاب باشد و هر مصرف کننده ای را به سمت خود بکشاند. اینک که استفاده از این سیستم های تهویه تا این اندازه محبوب شده است، بد نیست نگاهی به نحوه نصب فن کویل سقفی توکار انداخته تا با ابعاد وسیع تری از این دستگاه ها آشنا شویم. آنچه واضح است، نیاز به یک نصاب حرفه ای برای راه اندازی چنین سیستمی است و توصیه می شود که هرگز شخصا برای این کار اقدام نکنید.

 

بررسی نصب فن کویل سقفی توکار

نصب فن کویل

هر سیستم تهویه مطبوع برای نصب و راه اندازی به بسترسازی هایی نیاز دارد تا راندمان دستگاه در بیش ترین حالت خود قرار گیرد. نصب فن کویل نیز چنین شرایطی را دارد و باید با بهره گیری از دانش تخصصی و مهارت های فنی، ایده آل ترین حالت بهره برداری از این دستگاه را در نظر داشت. برای نصب فن کویل باید محل استقرار فیزیکی دستگاه و نیز برق کشی ها را به درستی تعیین کرد تا از هدررفت انرژی و نیز پایین آمدن کارایی دستگاه پیش گیری به عمل آورد. با توجه به نوع فن کویل که از نوع سقفی، زمینی، دیواری و … است، شیوه نصب متفاوت خواهد بود. در این مطلب قصد بررسی نحوه نصب فن کویل سقفی توکار را داریم و همان طور که از نام آن پیداست، این دستگاه در محل سقف و به شکل توکار و بدون دیده شدن، نصب می گردد. در این ویدیو کوتاه می توانید نحوه استقرار دستگاه در سقف کاذب را مشاهده کنید.

جزئیات این فرآیند و دیتیل نصب فن کویل سقفی را در ادامه مطلب مطالعه خواهید کرد.

نصب فن کویل سقفی توکار چگونه است؟

این سیستم های تهویه، داخل فضایی به نام سقف کاذب نصب می شوند و به همین دلیل اماکنی که دارای سقف های کوتاه بوده و امکان نصب سقف کاذب در آنها وجود ندارد، برای این منظور مناسب نیستند. اگر شرایط برای نصب سقف کاذب مهیا بود، می توان با در نظر گرفتن بهترین مکان از نظر دسترسی به لوله کشی ها و نیز برق، نسبت به نصب دستگاه اقدام نمود. نکته بسیار مهم سهولت دسترسی به سیستم تهویه است تا در نصاب حین نصب و تعمیرکاران برای سرویس و تعمیر به زحمت نیفتند. یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه شود، شیوه لوله کشی است. لوله کشی ها برای نصب فن کویل به سه شیوه صورت می گیرد که به آن خواهیم پرداخت.

چگونه فن کویل سقفی توکار را نصب کنیم؟

روش های لوله کشی در نصب فن کویل

دیتیل نصب فن کویل سقفی را با بررسی نحوه و انواع لوله کشی های آن ادامه می دهیم. به طور کلی سه راه برای لوله کشی حین نصب فن کویل سقفی وجود دارد.

1- شیوه لوله کشی با برگشت مستقیم: در شرایطی که مبدل های گرمایی دارای افت فشار یک سان نیستند، توصیه می شود که از روش برگشت مستقیم استفاده شود. این شیوه لوله کشی سبب می شود که دورترین مبدل دارای بیشینه افت فشار در دستگاه باشد. از سویی می توان شیوه برگشت مستقیم را ارزان قیمت ترین شیوه برای نصب اسپیلت عنوان کرد.

2- شیوه لوله کشی با برگشت معکوس: برخلاف شیوه پیشین در شرایطی که مبدل های گرمایی دارای افت فشار یکسان باشند، از این روش لوله کشی استفاده می شود. با بهره گیری از این روش افت فشار برای کلیه مبدل ها ثابت می باشد.

3- لوله کشی ترکیبی: این شیوه ترکیبی از روش های ذکر شده در بالاست که بر اساس شرایط محیط و مبدل ها نصاب ترجیح به استفاده از آن را پیدا می کند.

نکات مهم در نصب فن کویل سقفی

  • شیوه کار نصب فن کویل سقفی توکار با در نظر گرفتن شرایط محیط و نوع دستگاه انجام می شود. اما در این مسیر دانستن نکاتی بسیار مهم و ضروری بوده و باید لحاظ گردد. به برخی نکات مهم در نصب فن کویل سقفی توکار در ادامه این مطلب اشاره می کنیم.
  • ابعاد فن کویل سقفی توکار از مهم ترین فاکتورهایی است که در نحوه نصب و مکان آن تاثیر می گذارد. در شرایطی که برندهای مختلف اقدام به عرضه انواع سیستم های تهویه سقفی در ابعاد گوناگون می کنند، باید دانست که مقاومت سقف چه میزان است و با توجه به آن بهترین گزینه از نظر ابعاد را برای دستگاه در نظر گرفت.
  • هواگیری کردن فن کویل مساله مهم دیگری است که نصاب باید آن را لحاظ کند. چنان چه در زمان نصب هواگیری به درستی صورت پذیرد، می توان انتظار داشت که دستگاه تا مدت ها از این عمل بی نیاز باشد. پیدا کردن لوله برگشتی و هواگیری آن از اهمیت زیادی برخوردار است و لازم است تا عایق کاری لوله ها نیز به درستی صورت پذیرید.
  • محل قرار گیری پنل فن کویل باید به شکلی باشد که دستگاه به شکل تراز شده قرار گرفته و امکان جریان پیدا کردن هوا نیز به راحتی وجود داشته باشد. در این شرایط می توان انتظار داشت که تهویه به عالی ترین شکل انجام شود. دوری از امواج فرکانس هم می تواند از نقاط قوت نصب دستگاه باشد.
  • فضاهایی از سقف که مستقیما در معرض نور خورشید هستند، برای نصب پنل فن کویل مناسب نمی باشند.
  • استفاده از ابزارهای غیر تخصصی برای نصب و خم و یا صاف کردن لوله ها یکی از بزرگ ترین اشتباهات در زمینه نصب فن کویل است.

نکات مهم در نصب فن کویل سقفی توکار

قیمت نصب فن کویل سقفی

نصب فن کویل سقفی کاری تخصصی است که نباید به دست افراد بی تجربه سپرده شود. این دستگاه ها بسیار حساس می باشند و اشتباهات ساده ای در فرآیند نصب می تواند هزینه هنگفتی به شما وارد کند. به همین دلیل توصیه می شود که نصب فن کویل را تنها به افراد ماهر در این حوزه بسپارید تا مشکلی در این مرحله ایجاد نشود. اما قیمت نصب فن کویل سقفی توکار چقدر است؟

لازم است تا فاکتورهایی که در تعیین قیمت نصب موثرند را مطرح کنیم تا اطلاعاتتان را در این حوزه کامل تر کنیم. محلی که فن کویل در آن نصب می شود، بسیار حائز اهمیت است و تاثیر مستقیمی در هزینه نصب فن کویل خواهد داشت. هر چه ارتفاع این محل بلندتر باشد، سختی نصب بیش تر شده و هزینه آن نیز افزایش پیدا می کند. زیرا بسته به محل نصب، سختی و آسانی این فرآیند تغییر خواهد کرد. هم چنین ابعاد دستگاه و ظرفیت آن هم می تواند در این حوزه تاثیرگذار باشد. از دیگر موارد موثر در قیمت، نوع و طول لوله کشی است که هر چه بیش تر باشد، هزینه های شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به طور کلی دستمزد نصب فن کویل سقفی توکار به نسبت دیگر انواع دستگاه ها، کمی گران تر است که به دلیل استقرار دستگاه در سقف کاذب و سختی کار می باشد. برای اطلاع از قیمت فن کویل سقفی توکار و هزینه های نصب آن با مشاوران تاپ تهویه در تماس باشید.

هزینه نصب فن کویل سقفی توکار

نصب فن کویل سقفی توکار را به چه کسی بسپاریم؟

همان طور که اشاره شد، دستگاه های تهویه و از جمله فن کویل ها به شدت حساس هستند و اگر فردی بی تجربه اقدام به نصب آن کند، احتمال وارد شدن صدمه به آنها وجود خواهد داشت. بهتر است نصب فن کویل را به کسانی بسپارید که از دانش و تجربه کافی در این زمینه بهره می برند و به بهترین شکل این کار را به انجام می رسانند. گروه صنعت تاپ تهویه با دارا بودن تیمی از مجرب ترین کارشناسان می تواند شما را در فرآیند نصب فن کویل یاری کند. هم چنین این مرکز بهترین و با کیفیت ترین انواع فن کویل را داراست و کلیه محصولاتش را با قیمتی استثنایی و ایده آل به دست مصرف کننده می رساند. با کمک گرفتن از کارشناسان تاپ تهویه خیالتان بابت نصب فن کویل راحت خواهد بود.

بهترین نصاب فن کویل سقفی توکار

سوالات متداول درباره نصب فن کویل سقفی توکار

آیا فن کویل های سقفی توکار سرو صدا ایجاد خواهند کرد؟

این دسته از سیستم های تهویه با بهره گیری از موتورهای قدرتمند و تکنولوژی های مدرن روز، با کمترین صدا عملیات گرمایش و سرمایش را به انجام می رسانند.

هزینه نصب فن کویل سقفی چقدر است؟

دستمزد نصب فن کویل سقفی توکار با توجه به نوع دستگاه، محل نصب و ارتقاع آن، روش و مقدار لوله کشی و … متغیر خواهد بود.

آیا هزینه نصب فن کویل به عهده شرکت فروشنده خواهد بود؟

با توجه به شرایط فروش این مساله متفاوت است. اما غالبا شرکت های فروش فن کویل با دریافت هزینه ای جداگانه نصب دستگاه را توسط افراد ماهر به انجام می رسانند.

نحوه نصب فن کویل سقفی توکار چگونه است؟
توسط تاریخ انتشار : 2022-06-14بدون دیدگاه
ثبت ديدگاه

جهت مشاوره تخصصی و استعلام قیمت محصولات تماس بگیرید.