آخرین مقالات

محصولات پرفروش

چیلر دستگاه لیزر چیست؟

چیلر دستگاه برش لیزر، دستگاهی است که به منظور خنک سازی انواع لیزرهای صنعتی که در دمای بالا کار می کنند، طراحی و تولید می شود. دستگاه لیزر به منظور برش، لحیم کاری، پوشش دهی و جوشکاری انواع فلزات و غیر فلزات به  کار برده می شود و حرارت تولید شده توسط آن باید به نحوی دفع شود تا به این شیوه ادامه کار دستگاه میسر گردد. دستگاه های لیزر با توجه به توانی که دارند، به خنک کننده هایی با ظرفیت های متفاوت نیاز دارند و گاهی با استفاده از مینی چیلر صنعتی می توان نیاز به خنک کاری دستگاه لیزر را تامین نمود. در دستگاه های قدرتمندتر، استفاده از چیلرهای صنعتی برای کاهش دمای دستگاه توصیه می شود که بتوان به این شیوه ضمن جلوگیری از وارد شدن آسیب به دستگاه، فرآیند برش را تسریع کرد. اما ساختار چیلر دستگاه لیزر چیست؟ آیا این دستگاه ها مشابه چیلرهای تهویه مطبوع هستند و در خرید آنها باید به چه مواردی توجه کرد؟ در این مطلب به بررسی این موارد پرداخته شده است.

چیلر دستگاه برش لیزر چیست؟

چیلر خنک کننده دستگاه لیزر

چیلر دستگاه لیزر و حکاکی، از نظر ساختار تفاوتی با دیگر انواع چیلرها ندارد و همه بخش های چیلرهای تهویه مطبوع شامل کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، شیر انبساط، تابلو برق و … در این دستگاه هم وجود دارد. اما چیلر خنک کننده دستگاه لیزر، باید آب را با توجه به کارکرد دستگاه لیزر و تا دماهای پایین تر از صفر نیز خنک کند. این در حالی است که چیلرهای تهویه مطبوع دما را تا حدود 6 درجه سانتی گراد خنک می کنند و مشکل یخ زدگی آب در این دستگاه ها بروز نخواهد کرد. در سیکل تبرید چیلر خنک کننده دستگاه لیزر، از ضد یخ استفاده می شود تا مانع از یخ زدگی آب در اواپراتور دستگاه و دیگر مبدل ها شوند. ضد یخ مورد استفاده در اغلب چیلرهای صنعتی، اتیلن گلیکول است که با توجه به هدف استفاده از دستگاه، میزان خلوص آن متفاوت خواهد بود. چیلر برش لیزر با کارکرد درست خود مانع از داغ شدن منبع و هد دستگاه برش لیزر می شود و ادامه کار دستگاه را ممکن می سازد. در غیر این صورت دستگاه برش لیزر نهایتا می تواند تا یک دقیقه بدون وارد شدن آسیب به تیوب کار کند و خسارات جدی به آن وارد خواهد شد.

چگونگی کارکرد چیلر لیزر

ساختار چیلر دستگاه برش لیزر، مشابه با دیگر انواع چیلرهاست و خنک سازی آب به کمک کمپرسور، کندانسور هواخنک یا آب خنک، اواپراتور و شیر انبساط انجام می شود. مبرد با کاهش دمای آب در بخش اواپراتور دستگاه، آن را برای خنک سازی دستگاه لیزر آماده می کند و از طریق مجرای مشخص، این آب خنک شده وارد دستگاه لیزر شده و دمای تیوب و منبع آن را کاهش می دهد. با استفاده از ضد یخ می توان از یخ زدگی آب پیش گیری به عمل آورد و به این شیوه دمای مورد نیاز برای خنک سازی دستگاه لیزر را تا 80- تامین نمود. به طور کلی دو نوع چیلر خنک کننده دستگاه لیزر وجود دارد که در نوع خنک سازی کندانسور دستگاه با یکدیگر تفاوت دارند.

  • چیلر تراکمی هواخنک که با دارا بودن فن های خنک کننده و استفاده از جریان هوا، بخش کندانسور دستگاه را خنک می کنند.
  • چیلر تراکمی آب خنک که با استفاده از برج خنک کننده و جریان آب، خنک سازی کندانسور دستگاه را به انجام می رساند.

با توجه به شرایط اقلیمی، توان دستگاه لیزر و میزان نیاز به خنک کنندگی، دسترسی به منابع آب و دیگر موارد تخصصی می توان از چیلر مناسب برش لیزر برای هر مکان استفاده کرد. در این دسته بندی باید به مینی چیلر دستگاه برش لیزر هم اشاره کرد که با ابعاد کوچک و ظرفیت پایین به نسبت چیلرها، بسیار پرطرفدار شده است.

کارکرد چیلر دستگاه برش لیزر

مینی چیلر دستگاه لیزر

مینی چیلر دستگاه برش لیزر، یکی از کاربردی ترین دستگاه هایی است که در این حوزه به کار برده می شود. مینی چیلرها همان دستگاه چیلر هستند که در ظرفیت پایین تر، خنک کاری آب را انجام می دهند و برای دستگاه های لیزر با نیاز به توان کمتر برای کاهش دما، مورد استفاده قرار می گیرند. مینی چیلر صنعتی با بهره گیری از اتیلن گلیکول، آب را تا دمای مورد نظر کاربر و بدون یخ زدگی خنک کرده و می تواند به صورت 4 فصل کارکرد داشته باشد. با توجه به ظرفیت کمتر مینی چیلر دستگاه لیزر، قیمت آن به نسبت چیلرهای صنعتی مخصوص این کار، پایین تر بوده و برای مصرف کننده به صرفه تر خواهد بود. در زمان خرید مینی چیلر دستگاه لیزر، باید به فاکتورهایی از جمله حداکثر ظرفیت دستگاه، نوع کمپرسور، ابعاد، گارانتی دستگاه و کیفیت اجزای آن توجه کرد. زیرا این چیلرها به صورت دائمی در حال کار می باشند و در صورت کیفیت پایین و بروز مشکل در اجزای آن، احتمال وارد شدن خسارت های مالی به صاحبان صنایع به وجود خواهد آمد.

 

نصب چیلر دستگاه لیزر

نصب چیلر برش لیزر و حکاکی، کاری تخصصی است که باید توسط متخصصان حرفه ای این صنعت به انجام برسد. تعیین محل مناسب نصب چیلر دستگاه لیزر با توجه به شرایط اقلیمی و ساختار محیط، می تواند در راندمان چیلر تاثیر بالایی داشته باشد. استفاده از آب مقطر در مدار چیلر، در نظر گرفتن جهت باد غالب در چیلرهای هواخنک، نصب تابلو برق در مکان مناسب و شرایط ایمن، لوله کشی های درست و مطمئن چیلر و اتصال مدار آن به دستگاه برش لیزر از مواردی است که در زمان نصب باید به آن توجه نمود. متخصصان حرفه ای در این حوزه می توانند نصب و راه اندازی دستگاه را به گونه ای انجام دهند که آسیبی به بخش های داخلی و بدنه چیلر وارد نشود و راندمان آن در حالت بهینه قرار گیرد. توصیه می شود برای خارج نشدن چیلر از گارانتی، نصب و راه اندازی آن را به مرکز تهیه کننده آن بسپارید. فروش چیلر دستگاه لیزر به همراه نصب آن، توسط گروه صنعت تاپ تهویه با گارانتی معتبر به انجام می رسد.

نصب چیلر دستگاه برش لیزر

تعمیر چیلر دستگاه لیزر

تیوب دستگاه برش لیزر در طول کار، به شدت گرم می شود و در صورتی که دمای آن کاهش پیدا نکند، ترک خوردگی و شکستگی در زمانی کوتاه اتفاق می افتد. دستگاه چیلر با خنک نگاه داشتن این تیوب، می تواند از بروز چنین مساله ای پیش گیری کند. اما دستگاه چیلر برش لیزر به تعمیر و نگه داری دوره ای نیاز دارد تا بتواند خنک کاری را به درستی به انجام برساند. تعمیر چیلر دستگاه لیزر و سرویس های منظم آن، دستور العمل مشخصی دارد که توسط تکنسین های حرفه ای به انجام می رسد. از مهم ترین مواردی که در تعمیر و سرویس چیلر لیزر باید به آن توجه کرد، عبارتند از:

تعویض آب چیلر لیزر

این کار باید به صورت دوره ای و در فواصل زمانی 6 ماه به انجام برسد. استفاده از آب مقطر در دستگاه چیلر لیزر ضروری است و هرگز نباید دستگاه را بدون آب روشن نمود. قبل از روشن نمودن دستگاه از وجود آب و کافی بودن مقدار آن، اطمینان حاصل کنید، زیرا ناکافی بودن آب چیلر سبب می شود تا پمپ دستگاه سوخته و نیاز به تعویض پیدا خواهد کرد.

بررسی اتصالات دستگاه

کابل ها و اتصالات دستگاه در اثر کارکرد، ممکن است دچار آسیب شده و نیاز به تعمیر یا سرویس پیدا کنند. در تعمیر چیلر دستگاه لیزر، لازم است اتصالات برقی دستگاه به طور کامل بررسی شده و در صورت خرابی و یا فرسودگی، تعمیر و سرویس های لازم به انجام برسد.

بررسی وضعیت کمپرسور

کمپرسور دستگاه چیلر لیزر به عنوان اصلی ترین بخش آن، باید به طور کامل تحت نظر بوده و از کارکرد درست آن اطمینان حاصل شود. کمپرسورهای چیلر دستگاه برش لیزر می تواند از انواع مختلف اسکرال، اسکرو، پیستونی یا سانتریفیوژ باشد و با توجه به ظرفیت دستگاه، شرایط آب و هوایی و میزان بودجه مصرف کننده، دستگاه مناسب انتخاب می شود. سلامت کمپرسور دستگاه و کارکرد درست آن باید به صورت دوره ای بررسی شده تا با سرویس های منظم از وارد شدن هزینه های جدی به مصرف کننده جلوگیری شود.

ساخت چیلر لیزر

چیلر لیزر دستگاهی است که باید بتواند به صورت 4 فصل و دائمی کار کرده و خنک سازی دستگاه لیزر را بی وقفه انجام دهد. قیمت دستگاه های برش لیزر بالاست و این مساله سبب می شود تا نگه داری از آن از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. ساخت چیلر لیزر باید با در نظر گرفتن این اهمیت و حساس بودن شرایط کاری انجام شود. به کار بردن کمپرسور با کیفیت مناسب و ظرفیت تعیین شده، کندانسورهای مناسب شرایط آب و هوایی، ضد یخ با خلوص کافی، نوع اواپراتور مناسب و مخصوص خنک کاری و دیگر شرایط تخصصی تعیین شود. در کشور ما گروه صنعت تاپ تهویه با دارا بودن دانش فنی کافی و تیمی از خبره ترین افراد، اقدام به ساخت چیلر لیزر کرده است. چیلرهای تولید شده توسط این مرکز تحت لیسانس شرکت HTW اسپانیا است و از استانداردهای حرفه ای و سخت گیرانه بهره می برد. کیفیت بالا، قیمت مناسب و تحویل فوری از مزیت چیلرهای لیزر ساخته شده توسط تاپ تهویه می باشد.

ساخت چیلر لیزر در تاپ تهویه

قیمت چیلر دستگاه برش لیزر

برش لیزری فلزات و غیر فلزات ضمن کاهش خطراتی که برای نیروی کار به شیوه سنتی ایجاد می شود، تنوع و خلاقیت را به تولیدات اضافه می کند و ظرافت خاصی به آنها می بخشد. اما این دستگاه بدون چیلر خنک کننده نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد و خرید چیلر برش لیزر، از اصلی ترین اقداماتی است که در این کارگاه ها باید انجام شود. یکی از پرسش های اصلی اینجاست که قیمت چیلر دستگاه برش لیزر چقدر است و مناسب ترین دستگاه های مخصوص خنک کاری لیزر و تیوب آن کدامند؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که قیمت چیلر لیزر با توجه به فاکتورهای متعددی تعیین می شود که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره شده است.

  • نوع و قیمت کمپرسور چیلر دستگاه لیزر
  • ظرفیت برودتی دستگاه
  • نوع تجهیزات کنترلی چیلر دستگاه لیزر
  • هوا خنک یا آب خنک بودن آن
  • شرکت تولید کننده و کیفیت قطعات چیلر
  • خدمات پس از فروش چیلر لیزر
  • نوع ضد یخ به کار برده شده و خلوص آن
  • وارداتی یا داخلی بودن دستگاه

با در نظر گرفتن این فاکتورها، قیمت دستگاه خنک کننده لیزر تعیین می شود و لازم است تا با بررسی دقیق شرایط، این قیمت تعیین شود. امکان خرید قسطی چیلر دستگاه لیزر، در شرکت تاپ تهویه فراهم شده است و کاربران می توانند با شرایط پرداخت ساده تر، اقدام به خرید چیلر لیزر کنند. استعلام دقیق قیمت چیلر لیزر را می توانید از بخش فروش شرکت تاپ تهویه جویا شوید. 02188252897

قیمت چیلر دستگاه برش لیزر

خرید چیلر دستگاه لیزر

خرید چیلر لیزر به دلیل نقش کلیدی آن در کارگاه های برش و حکاکی، یکی از نیازهای اساسی است. در خرید این دستگاه باید به موارد مهمی توجه شود تا از کارکرد درست چیلر اطمینان حاصل کنید. بهره مندی دستگاه از گارانتی و خدمات پس از فروش این اطمینان را به شما می دهد که چیلر صنعتی خریداری شده از کیفیت بالا بهره می برد. هم چنین قیمت مناسب و امکان پرداخت وجه دستگاه به صورت قسطی و نقد از مواردی است که باید در زمان خرید به آن توجه کنید. گروه صنعت تاپ تهویه امکان خرید چیلر مدیا، چیلر کریر و برند داخلی تاپ تهویه تحت لیسانس شرکت HTW را فراهم کرده و به عنوان وارد کننده دستگاه های تهویه مطبوع و چیلرهای صنعتی، سفارشات ثبت شده را در مدت زمان کوتاه به دست مصرف کننده می رساند. برای ثبت سفارش و خرید چیلر دستگاه لیزر از معتبر ترین برندهای روز دنیا و نیز محصولات داخلی می توانید با بخش فروش این مرکز تماس گرفته و مشاوره رایگان برای تعیین ظرفیت و انتخاب دستگاه مناسب دریافت کنید.

خرید چیلر دستگاه لیزر

چیلر لیزر دست دوم

آیا خرید چیلر لیزر دست دوم، به صرفه تر است و گزینه بهتری برای کارگاه های صنعتی می باشد؟ قطعا قیمت خرید چیلر لیزر دست دوم، از دستگاه های نو پایین تر است و این مساله ممکن است برای برخی از افراد مناسب تر تلقی شود. اما باید دانست که با خرید چیلر لیزر دست دوم، دستگاهی بدون گارانتی و خدمات پس از فروش تهیه کرده اید و هر نوع ایراد به وجود آمده در دستگاه، از خدمات پس از فروش خارج خواهد بود. بخش های داخلی چیلر لیزر نظیر کمپرسور، مبدل های حرارتی و … ممکن است در اثر کارکرد یا جابجایی غیر اصولی دستگاه، دچار آسیب شده باشند و احتمال بروز اشکال در کارکرد چیلر دستگاه برش لیزر دست دوم بسیار بالاست. به همین دلیل توصیه می شود به منظور جلوگیری از خرابی چیلر و وارد شدن هزینه های تعمیر به تهیه کننده دستگاه، از خرید انواع دست دوم این چیلرها خودداری کنید.

نتیجه آنکه

چیلر دستگاه لیزر یکی از کاربردی ترین دستگاه هایی است که در کارگاه های صنعتی به کار برده می شود. این دستگاه وظیفه خنک کاری منبع لیزر و تیوب آن را دارد و به این شیوه به کارکرد درست آن منجر خواهد شد. افزایش طول عمر دستگاه برش و حکاکی لیزر و جلوگیری از ترکیدگی تیوب آن، از مهم ترین مزیت های استفاده از چیلر دستگاه برش لیزر است. انواع مختلف چیلر آب خنک و هواخنک و مینی چیلر، دست مصرف کننده را برای انتخاب مناسب ترین مدل باز گذاشته است و امکان خرید انواع چیلر صنعتی از برندهای خوش نامی چون کریر آمریکا و مدیا چین از گزینه هایی است که توسط شرکت تاپ تهویه به عنوان نماینده این نام های تجاری به کاربران داده شده است. برای خرید چیلر و کسب اطلاعات بیش تر در این حوزه می توانید با بخش فروش گروه صنعت تاپ تهویه در تماس باشید. 02188252897

سوالات متداول

چیلر دستگاه برش لیزر چیست؟

چیلر دستگاه لیزر، نوعی از چیلرهای صنعتی است که می تواند دمای تیوب و منبع لیزر را پایین آورده و مانع از وارد شدن آسیب و ترکیدگی این بخش شود.

قیمت چیلر دستگاه برش لیزر چقدر است؟

قیمت این دستگاه با توجه به نوع کمپرسور، نوع کندانسور، کیفیت برند، نوع ضد یخ به کار رفته و خلوص آن، تعیین می شود و برای بررسی دقیق آن می توانید با بخش فروش شرکت تاپ تهویه در تماس باشید. 02188252897

دستگاه چیلر برش لیزر
توسط تاریخ انتشار : 2022-11-28بدون دیدگاه
ثبت ديدگاه

جهت مشاوره تخصصی و استعلام قیمت محصولات تماس بگیرید.