آخرین مقالات

محصولات پرفروش

چیلر دستگاه تزریق پلاستیک چیست؟

چیلر تزریق پلاستیک یکی از دستگاه های خنک کننده صنعتی است که به واسطه آن محصولات گسترده ای از حوزه پزشکی تا صنعت تولید می شوند. چیلر دستگاه تزریق پلاستیک، از پرمصرف ترین انواع این دستگاه های خنک کننده است که در ابعاد و ظرفیت های مختلف، بسته به نیاز صنعتگر تولید شده و در اختیار وی قرار می گیرد. در تولید قطعات خودرو، وسایل کاربردی زندگی روزمره، صنعت پزشکی و بسیاری موارد دیگر از تزریق پلاستیک استفاده می شود و مانند دیگر انواع دستگاه های صنعتی، تولید گرما یکی از فرآورده های آن است. برای از بین بردن این گرما و خنک کاری دستگاه، از انواع چیلرها استفاده می شود و انتخاب یکی از بهترین انواع این دستگاه ها، می تواند راندمان تولید را افزایش داده و سلامت دستگاه های صنعتی را حفظ کند. اما چیلر دستگاه تزریق پلاستیک چیست و آیا با دیگر انواع چیلر که در تهویه مطبوع استفاده می شود، تفاوت دارد؟ در این مطلب به بررسی کامل این موضوع پرداخته و مهم ترین فاکتورهای خرید چیلر را یادآور شده ایم.

چیلر تزریق پلاستیک چیست؟

سیستم خنک کاری دستگاه تزریق پلاستیک

خنک کننده دستگاه تزریق پلاستیک نقش مهمی در فرآیند قالب گیری و تولید ایفا می کند. اهمیت این بخش را می توان در تصویر زیر مشاهده کرد که در این فرآیند، بیش ترین زمان صرف خنک کاری می شود و اگر بتوان به شیوه ای درست این مرحله را به انجام رساند، سرعت و کیفیت تولیدات به شدت افزایش پیدا خواهد کرد. بخش تزریق زمانی است که ماده پلاستیکی به قالب تزریق می شود. در مرحله بعد، خنک کاری آغاز می شود و در انتها، باز کردن قالب به انجام می رسد. این بازه زمانی نشان گر اهمیت بالای مناسب بودن سیستم خنک کاری دستگاه تزریق پلاستیک است تا این فرآیند به بهترین شکل صورت گرفته و کامل شود. با استفاده از چیلر دستگاه تزریق پلاستیک و تنظیم درست آن، این زمان به طور محسوسی کاهش پیدا کرده و بهره وری این صنعت دستخوش افزایش چشم گیری خواهد شد.

سیکل تزریق پلاستیک

اهمیت خنک کاری در تزریق پلاستیک

خنک کاری قالب تزریق، دستگاه و محصول این فرآیند به قدری حائز اهمیت است که از دستگاه های مخصوص نظیر چیلر برای آن بهره می گیرند. اما دلیل این اهمیت چیست؟ اهمیت خنک کاری در تزریق پلاستیک را باید در دو بخش اصلی جست و جو کرد.

 • محصولی که از این دستگاه خارج می شود، باید به اندازه کافی خنک شده باشد که بتواند از قالب بیرون آید. در غیر این صورت ساختار آن دچار به هم ریختگی شده و از فرم خود خارج می شود. چنان چه مدت زمان خنک کاری سیستم تزریق پلاستیک طولانی شود تا قطعه پلاستیکی به بهترین شکل فرم بگیرد، مدت زمان برای تولید هر قطعه بسیار طولانی می شود و این مورد برای صاحبان صنایع به صرفه نخواهد بود. به همین دلیل اهمیت خنک کاری سیستم تزریق پلاستیک در این بخش مطرح می گردد.
 • کار دائمی دستگاه تزریق پلاستیک، سبب ایجاد حرارت بالا می شود که در زمان طولانی می تواند به قالب و خود دستگاه آسیب های جبران ناپذیر وارد کند. با توجه به قیمت بالایی که این دستگاه و قالب آن دارد، می توان به اهمیت خنک کاری این فرآیند پی برد. کنترل دمای دستگاه و جلوگیری از داغ شدن بیش از حد، ضمن بالا بردن عمر مفید آن، به ارتقا کیفیت محصولات تولیدی منجر خواهد شد.

اهمیت استفاده از چیلر تزریق پلاستیک

چیلر خنک کننده دستگاه تزریق پلاستیک

چیلر دستگاه تزریق پلاستیک، به منظور کاهش دمای قطعه پلاستیکی، قالب و دستگاه تزریق مورد استفاده قرار می گیرد. به این شیوه که با استفاده از خنک کردن آب، آن را برای کاهش دمای این بخش ها به کار می گیرد. با این تفاسیر می توان متوجه شد که چیلر خنک کننده دستگاه تزریق، تفاوتی با انواع آن در تهویه مطبوع نداشته و چیلرها در هر فضایی که استفاده شوند، وظیفه کاهش دمای آب را به عهده دارند. آب خنک شده به دستگاه تزریق ارسال می شود تا گرما و حرارت اضافی آن و محصول تولیدی را به خود جذب کرده و مجدد به چیلر بازگردد. آب گرم ارسالی به چیلر، در سیکل تبرید تراکمی قرار گرفته و خنک می شود و این چرخه دائما تکرار خواهد شد. اما چیلر خنک کننده دستگاه تزریق پلاستیک از چه نوعی است؟

نوع چیلر دستگاه تزریق پلاستیک

چیلر تراکمی هواخنک و آب خنک هر دو قابلیت استفاده برای خنک کاری دستگاه های تزریق پلاستیک را دارند. نوع چیلر دستگاه تزریق به فاکتورهایی از قبیل، شرایط آب و هوایی، ظرفیت برودتی دستگاه، موقعیت کارگاه، هزینه مصرف انرژی و اولویت های کارفرمایان بستگی دارد. چیلر آب خنک دستگاه تزریق پلاستیک، به برج خنک کننده برای کاهش دمای کندانسور نیاز دارد و در صورتی که دسترسی کارگاه به منابع آبی از وضعیت مناسبی بهره ببرد، این گزینه می تواند ایده آل باشد. از سویی چیلرهای هواخنک تزریق پلاستیک در ظرفیت های پایین تر و حتی به صورت مینی چیلر موجود می باشند و می توان با بهره گیری از فن های خنک کننده و بدون نیاز به نصب برج خنک کننده، از آنها استفاده کرد. هر دو دستگاه چیلر تراکمی می توانند به خوبی از پس کاهش دمای دستگاه های تزریق پلاستیک و فرآورده های آن برآیند و انتخاب مناسب ترین گزینه باید با بررسی تخصصی کارگاه، در نظر گرفتن شرایط محیط و بودجه کارفرما انجام شود. حساس بودن انتخاب چیلر صنعتی دستگاه تزریق، اهمیت دریافت مشاوره از متخصصان این حوزه را دوچندان می کند.

ویژگی های چیلر دستگاه تزریق پلاستیک

ساختار چیلر تزریق پلاستیک تفاوت چندانی با دیگر انواع چیلر که در تهویه مطبوع به کار برده می شود، ندارد. هر دوی این دستگاه ها به منظور خنک کردن آب مورد استفاده قرار می گیرند و در نهایت استفاده از این آب خنک است که تعیین می کند، چیلر چه کاربردی داشته باشد. اما چیلر خنک کننده دستگاه تزریق پلاستیک، باید در فصل زمستان هم، آب خنک تولید کند و این وجه تمایز آن با دیگر دستگاه هاست. چیلر خنک کننده دستگاه تزریق پلاستیک با دو مشکل جدی در فصل زمستان مواجه است که عبارتند از:

 • یخ زدگی اواپراتور
 • افت فشار کندانسور

در دمای بسیار پایین ممکن است دستگاه دچار یخ زدگی در بخش اواپراتور شود و این مساله در چیلرهای خانگی به دلیل تخلیه آب در زمستان، رخ نمی دهد. برای پیش گیری از این مساله در چیلر خنک کننده دستگاه تزریق پلاستیک، از ترکیب آب و ضد یخ استفاده می شود. هم چنین می توان برای اطمینان بیش تر از کارکرد دستگاه، از المنت های حرارتی با فاصله مناسب از اواپراتور بهره گرفت که از یخ زدگی آب در آن پیش گیری شود.

کاهش فشار کندانسور مساله دیگری است که بروز کرده و در سیکل تبرید تراکمی اختلال ایجاد می کند. برای پیش گیری از این مساله  در چیلرهای تزریق پلاستیک از سیستم های کنترل فشار هد استفاده می شود (head pressure control) تا دستگاه بتواند در هر شرایط دمایی شروع به کار داشته باشد.

یخ زدگی اواپراتور چیلر در زمستان

موارد مؤثر در انتخاب چیلر تزریق پلاستیک

انتخاب چیلر برای دستگاه تزریق پلاستیک باید با در نظر گرفتن فاکتورهایی صورت گیرد که در ادامه به معرفی آنها پرداخته ایم.

ظرفیت برودتی مورد نیاز

در ابتدا باید بدانیم که به چه ظرفیت برودتی برای خنک کاری دستگاه و قطعه پلاستیکی نیاز داریم. محاسبه این ظرفیت کار ساده ای است و به ازای هر 20 تن تزریق در دستگاه، به یک تن تبرید ظرفیت در چیلر نیاز خواهیم داشت. این محاسبه به صورت سرانگشتی است و بهتر است برای بررسی دقیق از کارشناسان این حوزه کمک بخواهید.

کمپرسور چیلر تزریق پلاستیک

خنک کننده دستگاه تزریق پلاستیک می تواند از هر نوع کمپرسوری بهره گرفته و کارایی داشته باشد. اما توجه به این نکته ضروری است که این دستگاه ها به صورت 4 فصل و دائمی در حال کار هستند و بهتر است که کمپرسور چیلر تزریق پلاستیک به گونه ای انتخاب شود که قابلیت تعمیر داشته باشد. برخی انواع کمپرسورها که به صورت بسته طراحی می شوند، قابل تعمیر نبوده و در صورت بروز مشکل باید تعویض شوند. از آنجایی که کمپرسور مهم ترین بخش چیلر هواخنک یا آب خنک است و بیش ترین قیمت را دارد، بهتر است در چیلرهای صنعتی به صورت قابل تعمیر انتخاب شوند. کمپرسورهای پیستونی و اسکرال در ظرفیت های پایین و انواع اسکرو در ظرفیت های بالا، می توانند گزینه های مناسب برای انتخاب کمپرسور چیلر تزریق پلاستیک باشند. باید اشاره کرد که متداول ترین چیلر برای دستگاه تزریق پلاستیک، مینی چیلر هواخنک با کمپرسور اسکرال یا پیستونی است که در ظرفیت پایین تر، ابعاد کوچک تر، نصب و راه اندازی آسان و بدون نیاز به برج خنک کننده و قیمت مناسب طراحی می شود.

کمپرسور چیلر تزریق پلاستیک

انتخاب نوع چیلر

چیلر تراکمی آب خنک، هوا خنک و مینی چیلر از انواع دستگاه هایی هستند که با توجه به نوع پروژه، ظرفیت مورد نیاز، بودجه کارفرما و شرایط آب و هوایی تعیین می شود. باید در نظر داشت که این دستگاه ها در ظرفیت، شیوه خنک کاری کندانسور و مقدار مصرف آب و برق با یکدیگر متفاوتند. با بررسی همه فاکتورهای محیطی و شرایط کارگاه، می توان بهترین گزینه را در بین انواع چیلر انتخاب نمود.

قابل تعمیر بودن قطعات چیلر

با توجه به کارکرد دائمی دستگاه های خنک کننده تزریق پلاستیک، باید از چیلرهایی استفاده شود که قطعات آنها قابلیت تعمیر داشته باشند. این مساله در قسمت کمپرسور چیلر خود را نشان می دهد و در صورت قابل تعمیر نبودن، هزینه های زیادی بابت تعویض بر روی دست مصرف کننده باقی خواهد گذاشت. کمپرسورهایی که به صورت باز یا نیمه بسته طراحی می شوند، به تعمیرکار امکان دسترسی به بخش داخلی آن را داده و تعمیر آن  میسر خواهد بود.

کیفیت دستگاه

کارکرد 4 فصل چیلر دستگاه تزریق پلاستیک، در صورتی برای زمان طولانی ماندگار خواهد بود که کلیه قطعات دستگاه از کیفیت مناسبی بهره ببرند. خرید چیلر از مراکزی که خدمات پس از فروش مناسبی ندارد و یا قطعات دستگاه از کیفیت مناسبی بهره نمی برد، سبب از بین رفتن سرمایه شما خواهد شد. به همین دلیل توصیه می شود که خرید چیلر را تنها از شرکت های با سابقه و خوش نام در این حوزه بخواهید. گروه صنعت تاپ تهویه با عرضه بهترین دستگاه های چیلر از برندهای خوش نامی چون کریر آمریکا، مدیا چین و محصولات تولید داخل، توانسته در این حوزه گامی موثر بردارد. برای خرید چیلر کریر، مدیا و یا تاپ تهویه کافی است با بخش بازرگانی این شرکت در تماس باشید.

قیمت چیلر دستگاه تزریق پلاستیک

قیمت چیلر خنک کننده دستگاه تزریق به فاکتورهای متعددی بستگی دارد و بسیار متغیر است. همان طور که اشاره شد، در ابتدا باید از ظرفیت مورد نیاز چیلر اطلاعات کافی کسب کنیم و این مورد در تعیین قیمت چیلر دستگاه تزریق پلاستیک بسیار تاثیر خواهد داشت. نوع کندانسور چیلر، کیفیت قطعات به کار رفته در آن، نوع کمپرسور، شرکت تولید کننده، نوسانات قیمت ارز و دیگر موارد تخصصی در تعیین قیمت نهایی چیلر خنک کننده موثرند. گروه صنعت تاپ تهویه وارد کننده مستقیم دستگاه های تهویه مطبوع و انواع چیلرهای صنعتی از آمریکا و چین است و بدون حضور واسطه ها این دستگاه را به دست مصرف کننده می رساند. به همین دلیل قیمت چیلر دستگاه تزریق پلاستیک این  مرکز به نسبت دیگر مراجع ارزان تر بوده و برای مصرف کننده به صرفه می باشد. هم چنین امکان خرید قسطی چیلر دستگاه تزریق پلاستیک در این مرکز مهیاست و کاربران می توانند با پرداخت اقساطی، در زمانی کوتاه دستگاه را در محل خود دریافت کنند. هم چنین چیلر و مینی چیلر تاپ تهویه که از محصولات تولید همین شرکت است، با قیمت منصفانه و به صورت قسطی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

قیمت چیلر دستگاه تزریق پلاستیک

در این جدول می توانید شاخص های انتخاب چیلر دستگاه تزریق پلاستیک را مشاهده کنید.

شاخص های انتخاب چیلر دستگاه تزریق پلاستیک جزئیات
ظرفیت دستگاه ظرفیت برودتی مورد نیاز برای خنک کاری فرآیند در گام اول باید تعیین شود که به ازای هر 20 تن تزریق به یک تن تبرید در چیلر به ظرفیت برودتی نیاز است.
تعیین نوع چیلر نوع چیلر می تواند چیلر هواخنک، آب خنک و یا مینی چیلر باشد که با توجه به شرایط پروژه، وضعیت آب و هوا و فاکتورهای تخصصی دیگر تعیین می شود.
قابل تعمیر بودن قطعات دستگاه کارکرد طولانی و همیشگی چیلر، لزوم بهره مندی از قطعات قابل تعمیر به ویژه در بخش کمپرسور را مطرح می سازد.
کیفیت دستگاه خنک کننده خرید دستگاه چیلر با کیفیت بالا می تواند زمینه را برای کارایی طولانی مدت و بی دردسر آن مهیا کند.
قیمت قیمت دستگاه چیلر دیگر فاکتوری است که در خرید آن باید مورد توجه قرار گیرد و در صورت امکان خرید قسطی، به نفع کاربران خواهد بود.

 

فروش چیلر برای دستگاه تزریق پلاستیک

خرید چیلر تزریق پلاستیک در بین صنعت گران این حوزه بسیار رایج است، زیرا بدون این دستگاه، کارکرد خط تولید ممکن نخواهد بود. به همین دلیل فروش چیلر برای دستگاه تزریق پلاستیک به شدت رایج بوده و در بسیاری از مراکز شاهد عرضه آن هستیم. اما باید به فاکتورهای مهم در انتخاب چیلر خنک کننده توجه ویژه ای شود تا بهترین گزینه را برای کارگاه خود تهیه کنید. بهره مندی از گارانتی و خدمات پس از فروش چیلر دستگاه تزریق پلاستیک، قیمت مناسب، امکان تعمیر دستگاه در صورت بروز خرابی، کیفیت بالای قطعات و شناخته شده بودن برند تولیدی، از مهم ترین فاکتورهایی است که در فروش چیلر برای دستگاه تزریق پلاستیک باید لحاظ شود. قطعا انتخاب بهترین گزینه امری زمان بر و حساس است و به همین دلیل نیاز به بررسی تخصصی و اخذ نظر کارشناسان این حوزه دارد. این امکان در سایت تاپ تهویه فراهم شده تا اطلاعات تکمیلی در این حوزه را در اختیار کاربران قرار داده و مشاوره رایگان محصولی ارائه دهد. کافی است با بخش بازرگانی این مرکز تماس حاصل کرده و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید.

در این ویدیو می توانید چیلر برای دستگاه تزریق پلاستیک را مشاهده کنید.

نتیجه آنکه

در این مطلب به بررسی این موضوع پرداخته شد که چیلر دستگاه تزریق پلاستیک چیست و باید چه فاکتور هایی داشته باشد؟ این دستگاه به منظور خنک سازی فرآیند تزریق پلاستیک و  محصول این سیستم طراحی شده است و با تولید آب سرد، گرمای اضافی این فرآیند را می گیرد. انواع چیلر خنک کننده دستگاه تزریق پلاستیک، شامل چیلر هواخنک، آب خنک و مینی چیلر می باشد که در ظرفیت برودت، نوع کندانسور و کمپرسور با یکدیگر متفاوتند. در خرید چیلر باید به فاکتورهایی از قبیل ظرفیت مورد نیاز، نوع دستگاه، قابل تعمیر بودن قطعات، قیمت و خدمات پس از فروش آن توجه ویژه نمود و در این مسیر کارشناسان بازرگانی تاپ تهویه به طور رایگان کلیه اطلاعات لازم را در اختیار شما خواهد گذاشت.

سوالات متداول

چیلر دستگاه تزریق پلاستیک چیست؟

نوعی از چیلر است که با تولید آب سرد و ارسال آن به سمت دستگاه تزریق پلاستیک، نسبت به کاهش دمای دستگاه، قالب آن و محصول تولید شده گام برمی دارد.

مهم ترین موارد انتخاب چیلر خنک کننده دستگاه تزریق پلاستیک چیست؟

ظرفیت برودتی دستگاه، کیفیت قطعات تولیدی چیلر، نوع کمپرسور و کندانسور، قابل تعمیر بودن اجزای دستگاه، بهره مندی از خدمات پس از فروش و قیمت آن از مهم ترین شاخص های انتخاب چیلر تزریق پلاستیک هستند.

فرق چیلر دستگاه تزریق پلاستیک و تهویه مطبوع چیست؟

در ساختار و طرز کار این دو دستگاه تفاوتی وجود ندارد. اما چیلر خنک کننده دستگاه تزریق به دلیل کارکرد دائمی، باید از کمپرسور قابل تعمیر بهره ببرد. هم چنین برای کارکرد مناسب در زمستان، باید از ترکیب آب و ضد یخ در ترکیب آن استفاده کرد و از افت فشار در بالای کندانسور جلوگیری به عمل آورد.

 

چیلر دستگاه تزریق پلاستیک
توسط تاریخ انتشار : 2022-10-0512 دیدگاه
12 دیدگاه
 1. داوریان 2022-10-06 - 12:43 - پاسخ

  چیلر ۱۵ تن تزریق پلاستیک قیمت حدودیش چقدره؟

  • تاپ تهویه 2022-10-08 - 08:31 - پاسخ

   سلام کاربر گرامی. برای استعلام قیمت دقیق، لطفا با بخش فروش شرکت تاپ تهویه تماس بگیرید. ۸۸۲۵۲۸۹۷-۰۲۱

 2. مجید زاهدانی 2022-11-17 - 10:04 - پاسخ

  چطور میتونیم سفارش بدیم و چیلر تزریق پلاستیک 35 تن رو کی میتونیم تحویل بگیریم؟

  • تاپ تهویه 2022-11-19 - 08:09 - پاسخ

   سلام کاربر گرامی. بله موجود هستش و برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد نحوه ثبت سفارش و تحویل کالا با بخش فروش گروه صنعت تاپ تهویه در تماس باشید. 02188252897

 3. اسدالله بینش خواه 2022-11-18 - 07:52 - پاسخ

  چیلر تزریق پلاستیک مدیا موجوده؟ گارانتی داره؟

  • تاپ تهویه 2022-11-19 - 08:10 - پاسخ

   سلام. بله دستگاه به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش موجود است.

 4. سعید غلامی 2022-11-21 - 16:50 - پاسخ

  خنک کننده دستگاه تزریق پلاستیک از چه برندهایی موجود دارید؟

  • تاپ تهویه 2022-11-22 - 08:02 - پاسخ

   سلام. برندهای کریر آمریکا، میدیا چین و محصولات تولید داخل تاپ تهویه تحت لیسانس HTW اسپانیا موجود هستند.

 5. حسین کرمی 2022-12-21 - 06:41 - پاسخ

  سفارش یک چیلر تزریق پلاستیک با گارانتی دارم، لطفا راهنمایی کنید

  • تاپ تهویه 2022-12-21 - 08:04 - پاسخ

   سلام وقت بخیر. لطفا برای ثبت سفارش با بخش فروش شرکت تاپ تهویه تماس بگیرید. 02188252897

 6. خلیل مسجدی 2023-01-08 - 07:17 - پاسخ

  چیلر تزریق پلاستیک ۱۵ تنی موجود دارید؟

  • تاپ تهویه 2023-01-08 - 08:15 - پاسخ

   بله. برای استعلام موجودی و سفارش دستگاه با بخش فروش شرکت تاپ تهویه در تماس باشید.02188252897

ثبت ديدگاه

جهت مشاوره تخصصی و استعلام قیمت محصولات تماس بگیرید.