آخرین مقالات

محصولات پرفروش

مشخصات چیلر هوا خنک

چیلر تراکمی هواخنک از دسته پر کاربردترین دستگاه های تهویه مطبوعی است که در انواع کاربری ها قابل استفاده می باشد. این چیلرها به دلیل سادگی در استفاده، هزینه های پایین تعمیرات و نگه داری و موجود بودن در انواع ظرفیت ها، به شدت مورد استقبال مصرف کنندگان دستگاه های تهویه مطبوع قرار گرفته اند. در بین انواع گسترده چیلر هواخنک، قطعا تفاوت هایی وجود دارد که سبب برتری یکی از مدل ها به دیگری می شود. اما چگونه می توان این تفاوت را شناخت و بهترین چیلر را برای محل مورد نظر انتخاب نمود؟ در این مطلب با بررسی مشخصات فنی چیلر تراکمی هوا خنک، قصد داریم کار را برای انتخاب این دستگاه سرمایشی و گرمایشی ساده تر کنیم. با شناخت مشخصات چیلر هوا خنک، مصرف کنندگان قادر خواهند بود تهویه ای مطبوع را با کمترین هزینه و شرایط مناسب تجربه کنند.

بررسی مشخصات چیلرهای تراکمی هواخنک

نحوه عملکرد چیلر هوا خنک

نحوه کار چیلر تراکمی هواخنک نظیر دیگر چیلرهای تراکمی و بر اساس سیکل تبرید تراکمی می باشد. در این دستگاه، سیال مبرد با به گردش درآمدن بین اجزای اصلی چیلر هوایی که شامل کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور است، سبب خنک شدن آبی می شود که در نهایت از طریق فن کویل یا هواساز، هوای محیط را خنک می سازد. این دستگاه به این دلیل هواخنک نامیده می شود که کندانسور آن به واسطه جریان هوا و فن های خنک کننده، کاهش دما پیدا می کند. به همین دلیل محل نصب چیلر هواخنک باید به گونه ای باشد که هوا به خوبی جریان پیدا کرده و خنک سازی به بهترین شکل به انجام برسد.

سیکل تبرید تراکمی در این چیلر ها در کمپرسور آغاز می شود و مبرد با ورود به آن دچار افزایش فشار و دما می شود. در مرحله بعد مبرد وارد کندانسور شده و با کاهش یافتن دما و فشار، تغییر حالت داده و به مایع تبدیل می شود. این مایع هم چنان پرفشار بوده، اما دمای آن تا حد زیادی در کندانسور کاهش یافته است. شیر انبساط، بخشی از چیلر هوایی است که با عبور مبرد از آن، افت فشار حاصل می شود. اینک مبرد با فشار و دمای کاهش یافته، وارد مبدل حرارتی به نام اواپراتور می شود که در این بخش، منجر به خنک شدن آب ورودی به فن کویل ها می شود. این خنک سازی، افزایش دمای مبرد را به همراه دارد و مبرد داغ برای ادامه دار کردن سیکل تبرید، مجدد وارد کمپرسور می شود. آب خنک شده نیز با ورود به کویل های دستگاه فن کویل یا هوارسان، به خنک سازی هوای محیط منجر می شود.

مشخصات فنی چیلر هواخنک

خرید چیلر هواخنک نیازمند کسب اطلاعات فنی در مورد این دستگاه هاست تا به درستی بتوان گزینه ای مناسب را برای خود تهیه کرد. هر چند به هنگام خرید دستگاه، مشاوران حرفه ای و متخصص در زمینه تهویه مطبوع باید راهنمای شما باشند، اما دانستن مواردی که در بخش مشخصات فنی چیلر تراکمی هوا خنک جای دارد، می تواند به انتخاب آگاهانه تر منجر شود. در بررسی این ویژگی های فنی چیلر تراکمی هواخنک باید به چه مواردی توجه نمود؟ در ادامه به معرفی پرفروش ترین چیلرهای تراکمی هواخنک و مشخصات فنی آنها پرداخته ایم تا اطلاعات شما در این مورد افزایش یابد.

 

مشخصات فنی چیلر تراکمی هوا خنک تاپ تهویه

چیلر هواخنک تاپ تهویه از بهترین و مرغوب ترین دستگاه های تهویه مطبوع داخلی هستند که زیر نظیر شرکت HTW اسپانیا و با استانداردهای این کشور، ساخته می شوند. این چیلرها در مدل های کمپرسور با یکدیگر متفاوت بوده و ظرفیت های مختلفی دارند که با توجه به کاربری مکان و وسعت آن، انتخاب می شوند.

مشخصات چیلر هوا خنک اسکرال  تاپ تهویه

مشخصات چیلر اسکرال هواخنک تاپ تهویه را با بررسی ظرفیت آن آغاز می کنیم. این دستگاه قابل عرضه از ظرفیت 50 تا 122 تن تبرید می باشد و برای انواع کاربری های مسکونی، تجاری، اداری و … مناسب است. کمپرسورهایی که در این دستگاه تهویه مطبوع به کار برده می شود، از معتبرترین شرکت های تولید کننده نظیر دانفوس و کوپلند بوده و با حداقل سروصدا و لرزش فعالیت می کنند. اواپراتور چیلر هواخنک اسکرال تاپ تهویه، شل اند تیوب (Shell and Tube) می باشد که به سیستم محافظ ضد یخ مجهز است. راندمان این چیلر بسیار بالاست و برای صرفه جویی در هزینه های کاربران، انتخابی ایده آل است. ابعاد کوچک و ظرفیت این چیلر تاپ تهویه به نوعی است که با اشغال حداقل فضا در محیط نصب می شود و کاربری بسیار ساده و آسانی دارد. همان طور که اشاره شد، این محصول زیر نظر و استانداردهای شرکت اسپانیای اچ تی دبلیو تولید می شود و با توجه به کیفیتی که دارد، قیمت بسیار مقرون به صرفه ای را داراست.

بررسی مشخصات چیلر هواخنک اسکرال تاپ تهویه

 

برای مشاهده کاتالوگ چیلر تراکمی هواخنک اسکرال تاپ تهویه و بررسی جزئیات، به صفحه زیر مراجعه کنید.

مشخصات چیلر اسکرال مدولار هوا خنک تاپ تهویه

چیلر اسکرال مدولار تاپ تهویه از دسته چیلرها با ظرفیت 10 تا 45 تن تبرید است. نوع این دستگاه به نحوی است که قابلیت ماژول شدن با چند دستگاه دیگر را دارد و به این شیوه، راندمان نهایی کار برای مصرف کننده به طور قابل توجهی بالا می رود. از سویی در زمان خراب شدن یکی از دستگاه ها، کل سیستم از کار نیفتاده و دیگر چیلرهای ماژول شده، به فعالیت خود ادامه می دهند.

بهترین کمپرسورهای دنیا نظیر برندهایی چون DANFOSS و COPELAND در این دستگاه به کار برده شده و اواپراتور آن از جنس شل اند تیوب می باشد. صدای بسیار کم، راندمان بالا، عمر طولانی دستگاه، نصب ساده و آسان، امکان اتصال به BMS، کندانسورهای بسیار قوی و حرفه ای از مشخصات چیلر اسکرال مدولار هوا خنک تاپ تهویه می باشد.

بررسی چیلر هواخنک اسکرال مدولار تاپ تهویه

برای مشاهده کاتالوگ چیلر تراکمی هواخنک اسکرال مدولار تاپ تهویه و بررسی جزئیات، به صفحه زیر مراجعه کنید.

مشخصات چیلر هوا خنک اسکرو  تاپ تهویه

چیلر تراکمی اسکرو هوا خنک تاپ تهویه، با توجه به نوع کمپرسوری که دارد، در ظرفیت های بالاتر قابل استفاده است. ظرفیت 50 تا 483 تن تبرید از مشخصات فنی این دستگاه تهویه مطبوع است و برای انواع کاربری های بزرگ مقیاس نظیر مراکز مسکونی، تجاری، ادارات و اماکن این چنینی مناسب می باشد. اواپراتور شل اند تیوب (Shell and Tube) و کمپرسورهای قدرتمندی که توسط شرکت های FRASCOLD HANBELL, BITZER تولید می شوند، این چیلر اسکرو تاپ تهویه را به یکی از قدرتمندترین دستگاه های تهویه مطبوع داخلی تبدیل کرده است.

استانداردهای سخت گیرانه شرکت GIA Group  باعث شده تا محصولات تولیدی آن، ضمن دارا بودن کیفیت بسیار بالا، سروصدای کمی داشته و راندمان بالایی را در اختیار کاربران بگذارند. قابلیت اتصال به سیستم هوشمند ساختمان (BMS) نصب آسان، کاربری ساده، راندمان بالا، سیستم حفاظتی ضد یخ برای اواپراتور و دیگر موارد نام برده، از مهم ترین ویژگی های فنی این چیلر هواخنک اسکرو تاپ تهویه می باشد.

بررسی چیلر هواخنک اسکرو تاپ تهویه

برای مشاهده کاتالوگ چیلر تراکمی هواخنک اسکرو تاپ تهویه و بررسی جزئیات، به صفحه زیر مراجعه کنید.

 

مشخصات فنی چیلر تراکمی هوا خنک مدیا

چیلرهای مدیا نیز در مدل کمپرسور با یکدیگر متفاوت هستند که این مساله در انتخاب دستگاه مناسب تاثیرگذار است. کمپرسورها اسکرال برای ظرفیت های پایین تر و کمپرسورهای اسکرو برای ظرفیت های بالاتر ساخته می شوند و این مساله از اصلی ترین تفاوت های چیلرهای هواخنک می باشد. در ادامه شما را با مشخصات فنی چیلر تراکمی هوا خنک مدیا که بزرگ ترین شرکت تولید کننده دستگاه های تهویه مطبوع در دنیا است، آشنا می کنیم.

مشخصات چیلر اسکرال هوا خنک مدیا

دستگاه چیلر هواخنک مدیا مدل MGBL یکی از حرفه ای ترین چیلرهای این دسته است که در سه ظرفیت 65، 185 و 250 KW قابل عرضه می باشد. استفاده از کمپرسور هرمتیک، یکی از نقاط قوت این چیلر اسکرال است که آن را بسیار کاربردی و با ثبات کرده است. اواپراتور استفاده شده در این مدل از نوع شل اند تیوب (Shell-tube) بوده و راندمان دستگاه بسیار بالاست. سروصدای کم، عدم لرزش و سرمایش مطلوب، دلیلی است که این دستگاه یکی از پرفروش ترین چیلر های هواخنک در دنیا نام گرفته است. چیلر اسکرال هواخنک مدیا مدل MGBL، قابلیت ماژول شدن را داراست و می توان به این شیوه در انواع کاربری های کوچک و بزرگ از آن بهره گرفت. این دستگاه مطابق با استانداردهای 550/590 (I-P) و  (AHRI 551/591 SI) آمریکا ساخته شده است و یکی از قدرتمندترین چیلرهای موجود در بازار است.

بررسی چیلر هواخنک اسکرال مدیا

برای مشاهده کاتالوگ چیلر تراکمی هواخنک اسکرال مدیا و بررسی جزئیات، به صفحه زیر مراجعه کنید.

 

مشخصات چیلر اسکرو هوا خنک مدیا

چیلر هواخنک اسکرو مدیا مدل LSBLGW دارای ظرفیت از 108تا 403 تن می باشد و برای کاربری های بزرگ مقیاسی نظیر مراکز خرید، مجتمع های مسکونی و … انتخابی ایده آل است. این دستگاه از کمپرسورهای Twin-rotor بهره می گیرند و اواپراتورهای آن از نوع  Shell and tube می باشد. تطابق چیلر اسکرو هواخنک مدیا با استانداردهای AHRI 550/590-2015 سبب شده تا خیال خریداران بابت تهیه این دستگاه از نظر راندمان، مصرف انرژی و سازگاری با محیط زیست آسوده باشد.

چیلر اسکرو مدیا با کندانسور هواخنک دارای ابعاد فشرده ای است که به سادگی در محیط نصب می شود و قابل بهره برداری می باشد. کاربری آسان این دستگاه، سبب شد تا استفاده از آن به یکی از گزینه های اصلی برای خرید چیلر هواخنک با کمپرسور اسکرو بدل شود. اینک این دستگاه حرفه ای در سایت تاپ تهویه به صورت قسطی به فروش می رسد.

بررسی چیلر هواخنک اسکرو مدیا

برای مشاهده کاتالوگ چیلر تراکمی هواخنک اسکرو مدیا و بررسی جزئیات، به صفحه زیر مراجعه کنید.

 

مشخصات فنی چیلر تراکمی هوا خنک کریر

چیلرهای کریر یکی از بهترین و خوش نام ترین دستگاه های تهویه مطبوع در دنیا هستند که به کیفیت عالی، عمر بالا و کارکرد در هر شرایط آب و هوایی شهرت دارند. این شرکت آمریکایی استانداردهای به شدت سخت گیرانه ای در تولیدات خود به کار می برد و همین مساله سبب شده تا کسانی که کیفیت را در درجه اول اهمیت خرید چیلر قرار می دهند، به تهیه این محصولات روی بیاورند. در این بین گروه صنعت تاپ تهویه با فروش قسطی دستگاه های تهویه مطبوع این شرکت آمریکایی، کار را برای خرید دستگاه های تهویه مطبوع ساده ساخته است. در ادامه به معرفی یکی از پرفروش ترین چیلرهای کریر با کندانسور هواخنک پرداخته ایم.

مشخصات چیلر اسکرال هوا خنک کریر

چیلر اسکرال هوا خنک کریر مدل 30RAP، از دستگاه هایی است که ازظرفیت 10  تا 150  تن قابل عرضه می باشد. این دستگاه دارای کمپرسور با راندمان بسیار بالا و مناسب برای کارکرد در شرایط پرفشار و سخت می باشد. سروصدای بسیار کم این چیلر هواخنک کریر سبب شده تا کاربران رضایت حداکثری از استفاده از آن را تجربه کنند. بدنه دستگاه از جنس ورقه گالوانیزه است که تحت تست های سخت گیرانه نمک پاشش قرار گرفته اند. چیلر کریر مدل 30 RAP، دارای استاندارد AHRI 550/590 آمریکاست که یکی از دقیق ترین و با جزئیات ترین استانداردها در حوزه تهویه مطبوع می باشد. امکان اتصال به سیستم ساختمان های هوشمند، محافظت های دقیق و حرفه ای از کمپرسور و بدنه دستگاه، عمر بالای قطعات، سازگاری با محیط زیست و قیمت مناسب در مقایسه با قابلیت های ارائه شده، از بارزترین مشخصات فنی چیلر تراکمی هوا خنک کریر با کمپرسور اسکرال مدل 30 RAP می باشد.

بررسی چیلر هواخنک اسکرال کریر

برای مشاهده کاتالوگ چیلر تراکمی هواخنک اسکرال کریر و بررسی جزئیات، به صفحه زیر مراجعه کنید.

 

انتخاب چیلر مناسب

خرید چیلر تراکمی هوا خنک یکی از انتخاب هایی است که باید در نظر گرفتن مشخصات فنی این دستگاه ها صورت گیرد. اولین و مهم ترین فاکتور در انتخاب چیلر مناسب، در نظر گرفتن ظرفیت دستگاه است که برای کاربری شما مناسب باشد. در ادامه توجه به فاکتورهایی نظیر نوع کمپرسور و شرکت تولید کننده آن، ابعاد و اندازه دستگاه، گارانتی شدن توسط شرکت عرضه کننده،  سازگار بودن مبرد دستگاه با محیط زیست، بهره مندی از استانداردهای جهانی، قیمت مناسب و در صورت امکان، خرید قسطی چیلر، ضروری است. گروه صنعت تاپ تهویه در زمینه عرضه چیلرهای تراکمی هواخنک، دست مصرف کنندگان را باز گذاشته است و با ارائه دستگاه های تهویه مطبوع وارداتی و تولید داخل، شرایط را ایده آل ساخته است. مصرف کنندگان می توانند برای انتخاب چیلر مناسب، با در نظر گرفتن فاکتورهای نام برده و قیمت دستگاه، بهترین گزینه را برای خود تهیه کنند. هم چنین امکان خرید قسطی چیلر هواخنک موجود است و برای کسب اطلاعات در این حوزه، می توانید با بخش فروش این شرکت در تماس باشید.

نتیجه آنکه

چیلر تراکمی هواخنک دارای مدل های مختلفی است که در ظرفیت، نوع کمپرسور، کیفیت قطعات و دیگر موارد با یکدیگر متفاوت می باشند. شناخت مشخصات فنی چیلر تراکمی هوا خنک این امکان را به مصرف کننده می دهد که با در نظر بودجه مورد نظر خود، بهترین گزینه را برای کاربری مورد نظر انتخاب کند. در این مطلب با بررسی مهم ترین مشخصات چیلرهای هواخنک از شرکت های مختلف داخلی و خارجی، شرایطی فراهم شده تا شناسایی بهترین چیلر برای مصرف کنندگان ساده تر شود. برای دریافت مشاوره های تخصصی در این مورد و کسب اطلاعات بیش تر در مورد فروش قسطی چیلر تراکمی هواخنک، می توانید با بخش بازرگانی گروه صنعت تاپ تهویه در تماس باشید.

سوالات متداول

در انتخاب چیلر چه مشخصات فنی را در نظر بگیریم؟

در کنار توجه به شرکت تولید کننده، ظرفیت دستگاه، نوع کمپرسور به عنوان مهم ترین بخش آن، استانداردهای چیلر، کیفیت قطعات، قیمت و شرایط فروش آن باید مورد بررسی قرار گیرند.

پرفروش ترین چیلرهای تراکمی هواخنک کدامند؟

برندهای معتبری نظیر کریر آمریکا و مدیا چین با دارا بودن بهترین استانداردها در دستگاه های تهویه مطبوع خود، در زمره پرفروش ترین چیلر های هواخنک خارجی دارند و چیلر هواخنک تاپ تهویه نیز در محصولات داخلی، دارای رتبه عالی از نظر قیمت و کیفیت است.

 

بررسی مشخصات فنی چیلرهای هواخنک
توسط تاریخ انتشار : 2022-09-104 دیدگاه
4 دیدگاه
 1. بهرام صالحی 2022-09-13 - 08:22 - پاسخ

  چیلر هواخنک میدیا رو چطوری می تونیم تهیه کنیم؟

  • تاپ تهویه 2022-09-13 - 11:26 - پاسخ

   سلام کاربر گرامی. برای خرید محصول لطفا با بخش بازرگانی شرکت تاپ تهویه در تماس باشید. ۸۸۲۵۲۸۹۷-۰۲۱

 2. نیما نصیری 2023-01-20 - 17:50 - پاسخ

  عالی👌🏻

  • تاپ تهویه 2023-01-21 - 08:38 - پاسخ

   سپاس از توجهتون

ثبت ديدگاه

جهت مشاوره تخصصی و استعلام قیمت محصولات تماس بگیرید.