بهترین داکت اسپلیت بازار

داکت اسپلیت یکی از دستگاه های پرکاربرد در حوزه تهویه مطبوع است که با دارا بودن امکان سرمایش و گرمایش و قیمت مناسب، توانسته به انتخاب اول بسیاری از سازندگان و کاربران تبدیل شود. این دستگاه دارای مدل های مختلفی است که توسط سازندگان ایرانی و خارجی تولید می شود. بهترین داکت اسپلیت خارجی و ایرانی موجود در بازار را باید با در نظر گرفتن فاکتورهای تخصصی نظیر ظرفیت، خدمات پس از فروش، کیفیت قطعات و نوع مبرد، تعیین کرد. با این حجم از گستردگی و تنوع در تولیدات، انتخاب بهترین داکت اسپلیت بازار، مشکل به نظر می رسد. در این مطلب سعی شده تا برندهای ایرانی و خارجی داکت اسپلیت که امتحان خود را در بازار پس داده اند، به شما معرفی شده و مهم ترین فاکتورهایی که در زمان خرید داکت اسپلیت باید به آن توجه شود، مطرح گردند.

بهترین داکت اسپلیت بازار

مشخصات بهترین داکت اسپلیت چیست؟

بهترین داکت اسپلیت خارجی و ایرانی را باید با بررسی فاکتورهایی که در زمان خرید آن لحاظ می شود، در نظر گرفت. نمی توان به طور کلی یک دستگاه را به عنوان بهترین نوع موجود در بازار معرفی کرد و باید شرایط هر کاربر و میزان بودجه ای که برای خرید دستگاه تهویه مطبوع در نظر دارد را لحاظ کرده و گزینه مناسب را معرفی کرد. اما در زمان خرید داکت اسپلیت و انتخاب بهترین نوع آن در بازار، لازم است تا فاکتورهای زیر مورد بررسی قرار گیرند.

ابعاد دستگاه و شرایط ساختمان

بهترین داکت اسپلیت برای هر کاربری، باید بتواند به خوبی در سقف کاذب واحد مستقر شود و اندازه آن به نحوی نباشد که مشکلاتی را پس از نصب ایجاد کند. ارتفاع سقف در محیط های مختلف متفاوت است و همین مساله نیاز به دستگاه هایی با ارتفاع مناسب هر سازه را ایجاد می کند. به همین دلیل لازم است تا در زمان انتخاب بهترین داکت اسپلیت، به ابعاد و اندازه دستگاه و شرایط ساختمان خود توجه کنید.

ابعاد داکت اسپلیت برای ساختمان

مصرف انرژی دستگاه

یکی دیگر از مواردی که در بررسی بهترین داکت اسپلیت باید به آن توجه کرد، میزان مصرف انرژی آن است. با توجه به اینکه این دستگاه ها، به طور سرمایش و گرمایش و 4 فصل مشغول به کار هستند، لازم است تا مصرف انرژی آن بهینه بوده و هزینه های زیادی را به کاربران تحمیل  نکند. کارکرد دستگاه داکت اسپلیت با استفاده از انرژی برق بوده و کمپرسور به عنوان اصلی ترین بخش آن، مصرف کننده انرژی خواهد بود. استفاده از داکت اسپلیت اینورتر یا دور متغیر می تواند تا حد زیادی سبب کاهش هزینه های مصرفی دستگاه شود و هم چنین استفاده از کویل آب گرم برای گرمایش به جای بهره گیری از کمپرسور، راه دیگر کاهش هزینه های برق مصرفی داکت اسپلیت می باشد.

خدمات پس از فروش

گارانتی دار بودن دستگاه از دیگر فاکتورهای انتخاب بهترین برند داکت اسپلیت است که می تواند اطمینان کافی از کیفیت بالای آن ایجاد کند. لازم است تا کمپرسور و دیگر قطعات دستگاه از خدمات پس از فروش معتبر بهره ببرد و به این شیوه از خرید اجناس بی کیفیت و تقلبی مصون ماند. شرکت های مختلف خدمات پس از فروش متفاوتی را ارائه می کنند و خریداران در زمان انتخاب دستگاه مناسب باید به کیفیت خدمات به ویژه گارانتی کمپرسور دستگاه توجه ویژه ای داشته باشند.

گارانتی بهترین داکت اسپلیت

میزان صدای داکت اسپلیت

در انتخاب بهترین داکت اسپلیت خارجی و ایرانی، باید به میزان صدایی که دستگاه تولید می کند، توجه کرد. در کاربری های حساس به صدا، نظیر منازل یا هتل ها، میزان صدای تولید شده توسط دستگاه های تهویه مطبوع از اهمیت زیادی برخوردار است و کارکرد دستگاه باید به گونه ای باشد که صدای تولیدی توسط آن، برای کاربر مزاحمت ایجاد نکند. میزان صدای داکت اسپلیت به عوامل گوناگونی بستگی دارد که در مطلب کم صدا ترین داکت اسپلیت به طور مفصل به بررسی آن پرداخته شده است.

ظرفیت داکت اسپلیت

هر کاربری با تعداد واحدها و متراژ متفاوت، به دستگاه سرمایش و گرمایش با ظرفیت های مختلفی نیاز دارد و لازم است تا در ابتدا ظرفیت مورد نیاز هر واحد مشخص شده و سپس اقدام به انتخاب بهترین داکت اسپلیت نمود. در برخی موارد شاهد نیاز به تهیه دستگاهی با ظرفیت بالا و بیش از یک عدد فن در یونیت داخلی هستیم و با خرید داکت اسپلیت با کیفیتی که از نظر ظرفیت مناسب واحد ما نیست، رضایت کافی از کارکرد آن نخواهیم داشت.

ظرفیت بهترین داکت اسپلیت

حداکثر طول لوله کشی مسی

ارتباط بین یونیت بیرونی و داخلی داکت اسپلیت توسط لوله کشی های مسی برقرار می شود و حداکثر طول این لوله کشی ها، باید به اندازه ای باشد که مبرد دچار افت فشار نشده  و راندمان دستگاه کاهش پیدا نکند. حداکثر طول مجاز لوله کشی داکت اسپلیت توسط سازنده دستگاه و در کاتالوگ آن تعیین می شود و در زمان انتخاب بهترین داکت اسپلیت، لازم است تا به این مورد توجه شود. در ساختمان هایی که یونیت بیرونی دستگاه در پشت بام نصب می شود، طول لوله کشی بین دو یونیت افزایش پیدا خواهد کرد  و توجه به این فاکتور اولویت پیدا می کند. زیرا در صورتی که مبرد دچار افت فشار شود، کمپرسور مجبور به کارکرد بیش تری خواهد شد و در طول مدت زمان کوتاه تری مستهلک می گردد.

در این جدول می توانید با مشخصات بهترین داکت اسپلیت های بازار آشنا شوید.

مشخصات بهترین داکت اسپلیت جزئیات
بررسی ابعاد دستگاه در نظر گرفتن ابعاد سقف کاذب و متناسب بودن آن با اندازه دستگاه باید در بررسی بهترین داکت اسپلیت لحاظ شود.
بررسی مصرف انرژی هر چه میزان مصرف انرژی دستگاه پایین تر باشد، انتخاب آن به عنوان بهترین داکت اسپلیت هوشمندانه تر خواهد بود.
بهره مندی از خدمات پس از فروش خدمات پس از فروش معتبر در مشخصات اصلی بهترین داکت اسپلیت ها جای دارد.
توجه به ظرفیت داکت اسپلیت بهترین داکت اسپلیت برای هر ساختمان، باید دارای ظرفیت مناسب و تامین کننده نیازهای سرمایشی و گرمایشی باشد.
بررسی میزان صدای داکت اسپلیت کم صدا بودن داکت اسپلیت، می تواند در تعیین بهترین انواع آن از نظر کیفی موثر باشد.
بررسی حداکثر طول لوله کشی

حداکثر طول لوله کشی در داکت اسپلیت باید به نحوی باشد که نصب آن سبب افت فشار مبرد و در نتیجه کاهش راندمان دستگاه نشود.

قیمت بهترین داکت اسپلیت

قیمت داکت اسپلیت خارجی و ایرانی با یکدیگر متفاوت خواهد بود. زیرا در انواع خارجی هزینه های اضافی بابت واردات به بهای تمام شده دستگاه اضافه می شود و در نتیجه قیمت آن گران تر خواهد بود. هم چنین در برخی از داکت اسپلیت های خارجی، شاهد کیفیت به مراتب بهتر از مدل های ایرانی هستیم که همین مساله سبب افزایش قیمت آن خواهد شد. به همین دلیل در بررسی قیمت این دستگاه، باید به کیفیت و وارداتی یا داخلی بودن آن توجه کرد. هم چنین بهره مندی دستگاه از خدمات پس از فروش، می تواند سبب افزایش قیمت آن شود. فاکتورهایی نظیر کیفیت، ظرفیت، نوع کمپرسور و دیگر قطعات دستگاه همگی در قیمت داکت اسپلیت تاثیرگذار خواهند بود. امکان خرید قسطی داکت اسپلیت، پیشنهاد مناسبی است که توسط برخی از توزیع کنندگان دستگاه، مطرح می شود و تهیه دستگاه را ساده تر می سازد. در ایران بهترین داکت اسپلیت خارجی با امکان خرید قسطی توسط گروه صنعت تاپ تهویه ارائه شده است و خریداران و سازندگان می توانند با بهترین شرایط، نسبت به خرید دستگاه اقدام نمایند.

قیمت بهترین داکت اسپلیت

بهترین داکت اسپلیت خارجی

بهترین داکت اسپلیت خارجی کدام است؟ چه شرکت هایی بهترین دستگاه داکت اسپلیت بازار را عرضه می کنند و چه فاکتورهایی را باید در زمان تهیه آن در نظر گرفت؟ محبوبیت این دستگاه و مستقل بودن آن سبب شده تا بسیاری از تولید کنندگان تجهیزات تهویه مطبوع، ساخت آن را در برنامه های خود داشته باشند. در این بین، نام شرکت های بزرگی چون کریر آمریکا به چشم می خورد که به کیفیت بالای دستگاه های تولیدی خود شهرت دارد.

داکت اسپلیت کریر آمریکا

شرکت آمریکایی کریر، از پیشتازان تولید دستگاه های تهویه مطبوع در دنیاست که در حوزه تولید داکت اسپلیت هم موفق عمل کرده است. این شرکت با عرضه داکت اسپلیت با عالی ترین سطح کیفی، توانسته رضایت سخت گیرترین کاربران را جلب کرده و سرمایش و گرمایش مطبوع را تامین نماید. در داکت اسپلیت های کریر از کمپرسورهای اسکرال کوپلند استفاده می شود و کویل آب گرم فابریک در این دستگاه قرار داده می شود. ترموستات داکت اسپلیت کریر قابل اتصال به سیستم BMS می باشد و کلیه قطعات آن دارای عالی ترین سطح کیفی می باشد. کریر مانند دیگر دستگاه های سرمایشی و گرمایشی خود، داکت اسپلیت را نیز به بهترین شکل طراحی کرده و از قطعاتی با عمر بالا و کیفیت مناسب در این دستگاه ها، بهره گرفته است.

بهترین داکت اسپلیت خارجی کریر

داکت اسپلیت مدیا چین

شرکت میدیا، بزرگ ترین تولید کننده تجهیزات تهویه مطبوع در دنیاست و در تولید داکت اسپلیت نیز به عنوان یکی از مراکز موفق شناخته می شود. داکت اسپلیت های تولید این مرکز دارای کمپرسورهای اسکرال می باشند و از تکنولوژی اینورتر بهره می برند. به لطف این تکنولوژی، صدای ایجاد شده توسط دستگاه بسیار کم بوده و برای کاربران مزاحمتی ایجاد نخواهد کرد. قطعات باکیفیت به کار برده شده در این دستگاه به همراه گارانتی معتبری که توسط شرکت ارائه می شود، تضمینی بر کارکرد طولانی مدت داکت اسپلیت می باشد. از سویی مبرد به کار رفته در تولیدات این شرکت R410 می باشد که با محیط زیست سازگار است. داکت اسپلیت مدیا در ظرفیت های متفاوت برای انواع کاربری ها تولید شده است و قیمت آن با توجه به وارداتی بودن و کیفیت بالایی که دارد، مناسب می باشد.

داکت اسپلیت خارجی مدیا چین

داکت اسپلیت HTW اسپانیا

شرکت HTW اسپانیا از تولید کنندگان دستگاه های تهویه مطبوع با استانداردهای حرفه ای است که باعث شده کلیه دستگاه های این برند، از کیفیت بسیارعالی بهره برده و در سراسر دنیا به فروش برسند. این شرکت اروپایی توانسته از مبردهای سازگار با محیط زیست و کمپرسورهای حرفه ای در تولیدات خود استفاده و دستگاه داکت اسپلیت را از ظرفیت 18000 تا 60000 بی تی یو بر ساعت به بازار عرضه کند. 60 ماه گارانتی کمپرسور به همراه 24 ماه گارانتی دیگر قطعات دستگاه، گواهی بر کیفیت بالای داکت اسپلیت خارجی HTW است و کاربران می توانند با خیالی آسوده این دستگاه را تهیه کرده و به شکل سرمایشی و گرمایشی از آن استفاده نمایند. گستره دمایی که این داکت اسپلیت پوشش می دهد، برای همه اقلیم های ایرانی مناسب بوده و می توان در مناطقی با اقلیم خشک تا حاره ای از آن استفاده کرد. در کشور ما گروه صنعت تاپ تهویه وارد کننده این داکت اسپلیت ها می باشد و کلیه دستگاه های این برند را به صورت نقد و قسطی و با گارانتی معتبر به فروش می رساند. برای کسب اطلاعات بیش تر می توانید با بخش فروش شرکت تاپ تهویه تماس بگیرید. 02188252897

داکت اسپلیت htw اسپانیا

بهترین داکت اسپلیت ایرانی

تولید کنندگان ایرانی نیز اقدام به ساخت داکت اسپلیت با ظرفیت و کیفیت های متفاوتی کرده اند که می تواند پاسخ گوی نیازهای کاربران باشد. اگرچه از نظر کیفیت، تولیدات خارجی نام برده شده در دنیا و ایران، حرف اول را می زنند، اما محصولات ایرانی نیز می توانند متناسب با قیمت خود، کارایی قابل قبولی داشته باشند. از نظر شکل ظاهری، تفاوتی بین مدل های ایرانی و خارجی وجود ندارد. اما در کیفیت ساخت و برخی قطعات داخلی نظیر فین های به کار برده شده در کندانسور، از مدل های خارجی پایین تر می باشند و لازم است تا با بررسی دقیق همه ابعاد این دستگاه ها و مقایسه با مدل های خارجی، گزینه مناسب انتخاب شود. اگر بخواهیم در بین برندهای ایرانی داکت اسپلیت، تولیدات مرغوب تر را متمایز کنیم، می توان به برندهایی چون وست کول، مهر اصل و تاپ تهویه اشاره کرد که با بهره گیری از کمپرسورهای مرغوب و کیفیت مناسب در تولیدات، توانسته اند رضایت مصرف کنندگان خود را جلب کنند.

نتیجه آنکه

انتخاب بهترین داکت اسپلیت خارجی و ایرانی در بین تنوع گسترده ای که از این دستگاه در بازار وجود دارد، کار دشواری است. به همین دلیل در این مطلب تلاش کردیم تا مهم ترین فاکتورهایی که در انتخاب مناسب ترین گزینه نقش دارند را معرفی کنیم تا بتوانید تصمیم درستی را اتخاذ کنید. ظرفیت داکت اسپلیت، نوع کمپرسور و دیگر قطعات به کار برده شده در دستگاه، کم صدا بودن آن، قیمت و خدمات پس از فروش معتبر از مهم ترین مواردی است که بهترین داکت اسپلیت را تعیین می کند. با بررسی این موارد و دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه ای این حوزه، می توان مناسب ترین دستگاه را برای هر ساختمان خریداری نمود و رضایت کافی از کارکرد آن را تجربه کرد. چنان چه در این مسیر به مشاوره رایگان و تخصصی نیاز داشتید، می توانید با کارشناسان فروش گروه صنعت تاپ تهویه تماس بگیرید و ضمن دریافت استعلام قیمت داکت اسپلیت، شرایط خرید قسطی را نیز جویا شوید.

سوالات متداول

بهترین داکت اسپلیت سال 1401 کدام است؟

با توجه به کیفیت بالای ساخت، قیمت مناسب و امکان خرید قسطی داکت اسپلیت اروپایی HTW می توان این دستگاه را بهترین داکت اسپلیت سال 1401 معرفی کرد.

بهترین داکت اسپلیت خارجی کدام است؟

داکت اسپلیت کریر آمریکا، مدیا چین، اچ تی دبلیو اسپانیا، سامسونگ و میتسوبیشی را می توان از برندهایی دانست که در زمینه تولید بهترین داکت اسپلیت خارجی فعالیت می کنند. برای کسب اطلاعات بیش تر می توانید با بخش فروش شرکت تاپ تهویه در تماس باشید. 02188252897

مشخصات بهترین داکت اسپلیت چیست؟

کمپرسور باکیفیت به همراه گارانتی، ظرفیت مناسب، خدمات پس از فروش معتبر، قیمت مقرون به صرفه، میزان مصرف انرژی، بهره مندی از امکان گرمایش و سرمایش و کم بودن میزان صدای تولید شده، از مشخصات بهترین داکت اسپلیت ها می باشد که باید در زمان خرید به آن توجه کرد.

بهترین داکت اسپلیت ایرانی و خارجی
توسط تاریخ انتشار : 2023-01-112 دیدگاه
2 دیدگاه
  1. نرگس حیدری 2023-01-22 - 14:35 - پاسخ

    داکت اسپلیت چه مارکی خوبه؟

    • تاپ تهویه 2023-01-22 - 14:38 - پاسخ

      با توجه به میزان بودجه شما و نیازی که به تهویه مطبوع دارید، شرکت های مختلفی هستند که اقدام به تولید دستگاه کرده اند. یکی از بهترین برندهای داکت اسپلیت در بازار در حال حاضر HTW اسپانیا است که از کیفیت و استانداردهای اروپایی و قیمت مناسبی بهره می برد.

ثبت ديدگاه

جهت مشاوره تخصصی و استعلام قیمت محصولات تماس بگیرید.